Ile zarabia kurier? Tyle płaci DHL, a tyle DPD

Kurierzy zajmują się odbiorem, przewozem i dostarczaniem różnego rodzaju przesyłek. Prawdopodobnie większość osób nie wyobraża sobie życia bez możliwości zamówienia czegoś z dostarczeniem pod same drzwi. A ile mogą zarabiać kurierzy w najpopularniejszych firmach przewozowych? Odpowiadamy.

Ile zarabia kurier DPD?

DPD to firma mająca ponad 50 oddziałów na terenie naszego kraju. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej, w Polsce około 9 tys. kurierów rozwozi przesyłki dla rzeczonego przedsiębiorstwa. 

Ile zarabiają kurierzy DPD? Zarobki są, podobnie jak w przypadku innych firm kurierskich, uzależnione od lokalizacji i doświadczenia. Do tego dochodzi również forma współpracy – w ogłoszeniach dostępnych na stronie DPD możemy znaleźć oferty, w których firma proponuje współpracę na podstawie "umowy kurierskiej" bądź "umowy zlecenie". W tym drugim przypadku jest również mowa o "atrakcyjnym systemie wynagrodzeń uzależnionym od ilości doręczonych przesyłek" oraz "gwarantowanej stawce godzinowej". 

Reklama

Biorąc jednak pod uwagę dane z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń udostępnionego na stronie wynagrodzenia.pl, w którym udział wzięło 111 kurierów z różnych firm, można przypuszczać, że ich zarobki mieszczą się w przedziale od 4440 do 6680 zł brutto. Osoby wyrabiające więcej godzin mogą liczyć na większą wypłatę. W serwisach społecznościowych można znaleźć ogłoszenia podwykonawców DPD, w których proponuje się od 4500 do 6500 zł netto (w przypadku pracy od poniedziałku do piątku po 8,5–9,5 godzin).

Ile zarabia kurier DHL?

DHL to niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne, które obecnie działa w ponad 220 krajach na całym świecie i zatrudnia około 600 tys. osób. W Polsce DHL pojawił się w 1991 roku. Wówczas firma otworzyła w Warszawie polski oddział DHL International Poland. 

Ile zarabiają kurierzy DHL? Podobnie jak wcześniej – zarobki zwykle są uzależnione od lokalizacji, a także doświadczenia. Zazwyczaj jednak wahają się one w granicach 4440–6680 zł brutto. Kwota może być większa w sytuacji, gdy kurier robi nadgodziny. Co ciekawe, na różnych portalach ogłoszeniowych dostępne są oferty, w których proponowane jest nawet 5000–5500 zł netto

Ile zarabia kurier InPost?

InPost to polska firma, która zasłynęła wprowadzeniem na rynek automatów pocztowych, zwanych Paczkomatami. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 5 tys. pracowników. 

Jak wyglądają zarobki kurierów w InPoście? W ogłoszeniach dostępnych na oficjalnej stronie przewoźnika nie są podane widełki płacowe. Wobec tego, tu również można domniemywać, że kurierzy zarabiają około 4440–6680 zł brutto (idąc za Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń). Warto jednak dodać, że firma proponuje premie oraz dopłaty jakościowe. Z ogłoszeń podwykonawców dostępnych na portalach pracy wynika, że osoby z doświadczeniem mogą liczyć na zarobki zaczynające się od 4500 zł netto

Ile zarabia kurier UPS?

UPS (United Parcel Service) to amerykańska firma logistyczna założona w 1907 roku. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad pół miliona osób na całym świecie. 

Ile zarabiają kurierzy UPS? Przeciętnie, zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń, mowa tu o kwotach rzędu 4400–6680 zł brutto. Jednak na portalach z ogłoszeniami pracy można znaleźć oferty, w których widełki wynoszą 5000–7000 zł brutto.

Ile zarabia kurier GLS?

Grupa GLS to jedno z największych przedsiębiorstw logistycznych w Europie, które zostało założone w 1999 roku. Firma ma około 50 oddziałów w Polsce.

Jak wyglądają zarobki kurierów rozwożących paczki pod znakiem GLS? Uśredniając, prawdopodobnie większość zarabia 4440–6680 zł brutto (przy założeniu 8–godzinnego dnia pracy). Kurierzy pracujący dłużej mogą liczyć na większe wypłaty. Z ogłoszeń podwykonawców dostępnych w serwisach społecznościowych można się dowiedzieć, że proponowane zarobki mieszczą się w granicach 3500–6000 zł netto.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kurier | zarobki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »