Reklama

Ministerstwo Finansów: Wylosowano pierwszych zwycięzców w Narodowej Loterii Paragonowej

Wyłoniono pierwszych zwycięzców w Narodowej Loterii Paragonowej. Właściciel paragonu opatrzonego kodem AFP821JULTX będzie jeździł nowym samochodem (Opel Astra). Posiadacze paragonów z kodami A9TEAYIJKER i A4Y70MN4L8A otrzymają po iPadzie Air 2.

Zasady udziału w loterii są proste - należy zrobić zakupy za min. 10 zł i odebrać od sprzedawcy paragon fiskalny. Następnie trzeba zarejestrować paragon na stronie loteriaparagonowa.gov.pl i czekać na kolejne losowania.

Reklama

Oczywiście zarejestrowane paragony powinniśmy zachować.

Zgłoszenia do loterii przyjmowane są od 1.10.2015 r. do 30.09.2016 r. Można zgłosić dowolną ilość paragonów fiskalnych, jednak należy to zrobić w miesiącu zakupu.

Faktury, rachunki i paragony niefiskalne nie będą brać udziału w loterii. Losowania można obejrzeć w TVP Regionalna lub sprawdzić na stronie loteriapoaragonowa.gov.pl.

Organizator kontaktuje się ze zwycięzcami drogą telefoniczną lub za pomocą e-maila. Uwaga: loteria skierowana jest do osób, które ukończyły 18 lat!

Następne losowanie odbędzie się już 27 listopada.

Narodowa Loteria Paragonowa to kolejna akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów. Ma uświadomić, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi. A w efekcie - że to właśnie pamiętanie o paragonie na zakupach, w restauracji, u fryzjera czy mechanika przynosi korzyści nie tylko konsumentom, ale poprawia funkcjonowanie kraju.

Większość przedsiębiorców, którzy sprzedają towary i świadczą usługi, ma obowiązek stosowania kas fiskalnych. Resort finansów zwraca uwagę, że część z nich uchyla się od tego obowiązku. Są również i tacy, którzy mimo tego, że posiadają kasę fiskalną, nie rejestrują obrotów za każdym razem. W ten sposób ukrywają swoje obroty, a co za tym idzie konsument nie otrzymuje paragonu. Przez to są zaniżane wpływy do budżetu państwa z tytułu podatku od towarów i usług (VAT). A podatek VAT stanowi prawie połowę wszystkich dochodów budżetu państwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »