​Netflix obniża ceny w ponad 30 krajach. W Europie także, ale bez Polski

Platforma streamingowa Netflix zapowiedziała obniżki cen pakietów, niektórych nawet o połowę, w ponad 30 państwach. Korzystniejsze oferty obejmą blisko 10 mln klientów z regionów Azji, Bliskiego Wschodu, ale także Europy.

Jak podaje "The Wall Street Journal", Netflix zdecydował się obniżyć koszty swojej usługi w ponad 30 krajach na świecie. Na liście znalazły się państwa z Azji, Bliskiego Wschodu czy Europy, jak np. Tajlandia, Indonezja, Libia, Chorwacja czy Bułgaria.  

Obniżki cen wahają się od 20 do 60 procent i zależą nie tylko od kraju, ale także pakietu. W przypadku Malezji Netflix zmniejszył cenę pakietu podstawowego z 35 do 28 RM (ringgit - waluta malezyjska - red.), tj. ok 7 złotych.  

Jak zauważa dziennik, obniżki zostały wprowadzone na mniej zamożnych rynkach, gdzie Netflix ma także mniejszą liczbę odbiorców, a którą chciałby zwiększyć. Szacunkowo obniżki dla obecnych już klientów obejmą do 10 mln użytkowników. 

Reklama

Współdzielenie kont na Netflixie: pierwsze kraje w Europie za to płacą

Ostatnia decyzja serwisu wydaję się być zgoła odmienną od tej, którą Netflix podjął na początku lutego. Wówczas platforma opublikowała nowe regulaminy dla takich państw jak: Portugalia, Hiszpania, Kanada oraz Nowa Zelandia. Klienci z tych krajów zostali zobowiązani zgodnie z nowymi przepisami do dodatkowych opłat w przypadku współdzielenia konta, niezgodnego z polityką firmy. 

Mowa tu o sytuacji, w której swój profil na Netflixie udostępniliśmy osobie, z którą nie mieszkamy. Takie współdzielenie konta jest niezgodne z regulaminem platformy. Aby sprawdzić swoich klientów, serwis dodatkowo wprowadził obowiązek ustalenia "głównej lokalizacji" konta, co w praktyce oznacza przypisanie domowej sieci Wi-Fi do swojego profilu.  

Opłata za niezgodne z regulaminem współdzielenie konta ma być pobierana jedynie za zgodą klienta. Jednak serwis zastrzegł możliwość czasowego zablokowania profilu, do czasu skontaktowania się z działem obsługi klienta i najprawdopodobniej do momentu wylogowania urządzeń spoza “głównej lokalizacji". Dodatkowe opłaty, które Netflix wprowadził na tych rynkach, różnią się od siebie i wynoszą: w Portugalii 3,99 euro (ok. 19 zł), w Hiszpanii 5,99 euro (28 zł), w Kanadzie 7,99 dol. kanadyjskich (ok. 26 zł) oraz w Nowej Zelandii 7,99 dol. nowozelandzkich (ok. 22 zł).   

Oprac. Alan Bartman 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »