Reklama

PKO BP ostrzega przed fałszywymi mailami

PKO BP ostrzega przed fałszywymi mailami rozsyłanymi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Cyberprzestępcy, podszywając się pod bank, nakłaniają do kliknięcia w przesłany link do logowania, w celu odczytania wiadomości.

Reklama

Reklama

Link kieruje do fałszywej strony, na której znajduje się prośba o podanie danych uwierzytelniających - numeru klienta, hasła oraz kodu jednorazowego służącego do autoryzacji operacji.

Bank przypomina, że nigdy nie prosi o podanie kodów autoryzacyjnych przy logowaniu i nigdy nie wysyła maili z linkiem do logowania do serwisu transakcyjnego.

- Prosimy zawsze zwracać uwagę na niestandardowy wygląd strony logowania, np. niewłaściwy adres, brak obrazka bezpieczeństwa- podkreśla bank w komunikacie zamieszczonym w piątek po południu na głównej stronie.

PKO BP przypomina o podstawowych zasadach przy korzystaniu z bankowości elektronicznej:

- Zachowaj ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do wiadomości od nieznanych nadawców, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych lub skorzystanie z linku - nie odpowiadaj na nie i nie ujawniaj swoich danych.

- Logując się do serwisu internetowego banku, zawsze wprowadzaj adres strony ręcznie - nie korzystaj z linków podanych w poczcie mailowej czy nieznanych stronach internetowych!

- Sprawdzaj poprawność adresu strony, widniejącego w przeglądarce internetowej.

- Pamiętaj, że podczas logowania do serwisu ani bezpośrednio po zalogowaniu do niego nie jest wymagane podawanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego.

- Przed potwierdzeniem operacji zlecanej w serwisie iPKO kodem SMS przeczytaj uważnie treść otrzymanego SMS-a, aby upewnić się, że dotyczy on właściwej operacji (zwróć uwagę na rodzaj dyspozycji, poprawność numeru rachunku odbiorcy, kwotę transakcji).

- W przypadku skorzystania z linku zawartego w otrzymanej wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy - skontaktuj się telefonicznie z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach - opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

Dowiedz się więcej na temat: PKO BP SA | cyberbezpieczeństwo | cyberatak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »