Skarbówka licytuje biżuterię z brylantami i czarnymi diamentami
Śląska skarbówka licytuje biżuterię z brylantami i czarnymi diamentami. Na marcową licytację trafiły wysadzane brylantami naszyjniki, bransoletki, kolczyki i klipsy oraz pierścionki - w sumie 20 pozycji.
BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami
Na licytację zaplanowaną na 24 marca 2021 roku trafiły naszyjniki, bransoletki, kolczyki i klipsy oraz pierścionki - w sumie 20 pozycji. Wyroby jubilerskie są wykonane ze złota i wysadzane brylantami.
Na pierwszej pozycji licytowanych kosztowności znalazł się złoty naszyjnik z 70 brylantami o różnej średnicy, którego wartość szacunkowa wynosi 14 tys. złotych. Podczas pierwszej licytacji cena wywołania tego przedmiotu to 10,5 tys. złotych. Z opinii rzeczoznawcy wynika, że najwięcej diamentów osadzono w klipsach z białego i żółtego złota. Para klipsów zawiera 196 sztuk diamentów różnej średnicy, w tym 100 czarnych diamentów.
Czarne diamenty są niezwykle rzadkie, występują tylko w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej (miejsca uderzenia obiektu pozaziemskiego). Istnieją teorie, które zakładają, że czarne diamenty na Ziemię trafiły prawie 3 miliony lat temu, w wyniku wybuchu gwiazdy. Szacunkowa wartość licytowanych klipsów to 7,5 tys. złotych.
Na licytację zaplanowaną na 14 kwietnia 2021 roku trafi 21 pozycji. Wśród licytowanej biżuterii nabywcy znajdą naszyjniki, kolczyki, pierścionki, bransoletki oraz zegarek damski z 43 brylantami. Kosztowności wysadzane są nie tylko brylantami, wśród ozdobnych kamieni pojawiły się rubiny, opale, szafiry oraz perły. Jedna z licytowanych bransoletek wysadzana jest rzadkim i cenionym jubilerskim kamieniem ozdobnym zwanym tanzanitem. Tanzanit zachwyca swym niezwykłym niebieskim kolorem, który pod wpływem światła przechodzi w lawendowy i głęboki fiolet, a nawet w czerwień.
Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!
Szczegółowy opis wyrobów zawierają obwieszczenia o licytacji - dostępne na stronie Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach. Warunkiem udziału w licytacji (w I i II terminie) jest wniesienie do organu egzekucyjnego wadium, które wynosi 1/10 kwoty oszacowania licytowanego przedmiotu.
Zgodnie z wyceną biegłego całkowita wartość licytowanej 24 marca br. biżuterii wynosi ponad 169 tys. złotych. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji to 3/4 szacunkowej wartości biżuterii. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku - termin drugiej licytacji ustalono na 25 marca 2021 roku. Cena wywołania na drugiej licytacji wynosi 1/2 wartości szacunkowej oferowanej biżuterii.
***