Zerowy VAT na żywność. Rząd Morawieckiego złoży projekt

Zerowy VAT na żywność przedłużony do 2024 roku. Projekt w tej kwestii ma złożyć rząd Mateusza Morawieckiego. O planach ustępujący premier mówił podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji.

Mateusz Morawiecki zapowiedział złożenie projektu przedłużającego zerowy VAT na żywność do połowy 2024 roku. Jego gabinet będzie chciał także przedłużenia niektórych innych działań osłonowych.

Zerowy VAT na żywność obowiązuje w Polsce od 1 lutego 2022 roku.

Do kiedy zerowy VAT na żywność. Morawiecki podał datę

W poniedziałek odbyło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu X kadencji. Premier Mateusz Morawiecki złożył na nim dymisję rządu. Zgodnie z konstytucją, jego Rada Ministrów będzie pełnił swoje obowiązki do czasu powołania nowego gabinetu. 

Reklama

Podczas przemówienia w Sejmie Morawiecki zapowiedział, że jego rząd złoży projekt m. in. w sprawie przedłużenia obowiązywania zerowego VAT-u na żywność do połowy 2024 roku.

- W najbliższym czasie [...] chcemy jako rząd, który cały czas działa wykorzystać te ustawy, które już przyjęliśmy, ustawę o wakacjach kredytowych, te ustawy, które są procedowane, jak na przykład ustawę osłonową o cenach energii, gazu, energii elektrycznej, procedować tak, by Wysoka Izba mogła się nimi jak najszybciej zająć - powiedział Morawiecki, przemawiając w Sejmie.

- Podobnie również, przynajmniej ustawę przedłużającą osłonowy VAT na żywność co najmniej na pół roku, przyszłego roku - dodał.

Przyjęcie projektu będzie zależało od głosów polityków opozycyjnych wobec gabinetu Morawieckiego. PiS w obecnym Sejmie nie ma większości, a więc projekty złożone przez polityków tej partii będą musiały zyskać poparcie także posłów KO, Trzeciej Drogi lub Lewicy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »