Reklama

600 tys. zł dla polskich innowatorów. Trwa XXV edycja konkursu PARP

„Polski Produkt Przyszłości” to konkurs, którego celem jest wyłonienie oraz wypromowanie innowacyjnych pomysłów naukowców, przedsiębiorców oraz specjalistów z najróżniejszych dziedzin. Zwycięskie rozwiązania mogą liczyć na atrakcyjne nagrody finansowe. XXV edycja konkursu PARP już wystartowała – nabór potrwa do 1 grudnia.

Prezentacja partnera

Mimo, że na rynku znajdziemy mnóstwo poradników dla przedsiębiorców, nie znajdziemy jednej, stuprocentowo skutecznej recepty na odniesienie sukcesu w biznesie. Z pewnością można jednak pokusić się o znalezienie wspólnego mianownika dla osób, które znalazły się na szczycie: będą to innowacje.

Oryginalne pomysły i odważne rozwiązania, mające potencjał na zaistnienie na międzynarodowym rynku mogą ubiegać się o nagrody "Polskiego Produktu Przyszłości".

"Polski Produkt Przyszłości", czyli jak ułatwić sobie życie

Organizatorem konkursu "Polski Produkt Przyszłości" jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Do konkursu można zgłaszać innowacyjne technologie oraz wyroby, które odpowiadają na potrzeby współczesnego świata, ułatwią codzienne życie każdego z nas.

Reklama

W konkursie udział wziąć mogą zarówno naukowcy, pracujący na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych jak i przedsiębiorcy działający na terenie Polski niezależnie od wielkości firmy. Konkurs adresowany jest do mikro, małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw. Organizatorzy zapraszają także do zgłaszania rozwiązań opracowanych w duecie nauka + biznes, jeśli np. produkt opracowany został przez uczelnię bądź instytut a wdrożony jest przez przedsiębiorcę. Uczestnicy powinni posiadać prawa własności do zgłaszanych rozwiązań.

Pomysłodawcy mogą zgłaszać swoje produkty w trzech kategoriach: Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki, Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy oraz Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy.

Nagrody finansowe oraz medialna promocja

Na zwycięzców w każdej z trzech kategorii czeka nagroda finansowa w wysokości 100 tys. zł. Oprócz tego przyznane zostaną maksymalnie cztery wyróżnienia (po 25 tys. zł) oraz nagrody specjalne (dla młodego przedsiębiorcy, za produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz za ekoinnowację). Łączna pula nagród wynosi 600 tys. zł.

Triumfatorzy otrzymają również prawo do posługiwania się w korespondencji znakiem i hasłem Polski Produkt Przyszłości, statuetkę oraz dyplom, ale przede wszystkim - promocję swojego produktu. Informacje o nagrodzonych i wyróżnionych produktach bądź rozwiązaniach zamieszczane będą w materiałach informacyjnych przygotowywanych przez PARP, m.in. w filmach i materiałach prasowych, ale też w Katalogu Laureatów.

Udział w konkursie "Polski Produkt Przyszłości" to szansa na rozgłos zarówno w kraju, jak i na świecie. Przekonali się o tym zwycięzcy poprzednich edycji. A na przestrzeni lat zwyciężały bądź były wyróżniane takie pomysły, jak system identyfikacji biometrycznej z zastosowaniem do płatności okiem, urządzenie do nieinwazyjnej oceny krążenia naczyniowego, proteza ucha środkowego o działaniu bakteriobójczym, fotowoltaiczna szyba z powłoką na bazie kropek kwantowych, ale też test diagnostyczny w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

Prestiżowa kapituła i zakres oceny

Projekty oceniać będą branżowi eksperci. Ostatecznego wyboru laureatów dokona jednak Kapituła Konkursu w której zasiadają przedstawiciele najważniejszych instytucji w Polsce, m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Urzędu Patentowego RP.

 Nie bez znaczenia pozostaje także poziom zaawansowania prac oraz strategia wprowadzenia produktu na rynek. Dodatkowo premiowane będą: pozytywny wpływ na środowisko naturalne oraz patenty.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 1 grudnia

Najważniejszy cel, który przyświeca konkursowi "Polski Produkt Przyszłości", to wyłonienie, a następnie promocja najbardziej innowacyjnych i nowatorskich produktów. Jego istotą jest też docenienie twórców innowacji, ich codziennego wysiłku, pełnej wizji pracy i wkładu w intensywny postęp jaki obserwujemy w różnych dziedzinach. Bez nich nie byłoby on możliwy.

Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Konkurs jest finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach projektu realizowanego przez PARP pt. inno_LAB Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów.

Na wnioski konkursowe organizatorzy konkursu czekają do 1 grudnia do godz. 16. Można je składać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez internetową stronę konkursu "Polski Produkt Przyszłości". Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Prezentacja partnera

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »