Reklama

Badanie Internetu VAT 2011/2012

Jak opisujemy sprzedawane przez nas towary i usługi na co dzień? O ile różni się to nasze nazewnictwo od nazewnictwa PKWiU? Jak wpływa to na stosowanie stawek VAT? Jak łatwiej, szybciej i pewniej ustalić stawkę VAT? Na te i na wiele innych pytań dotyczących praktycznego zastosowania przepisów ustawy o VAT odpowie Badanie Internetu VAT 2011/2012. Wystarczy wypełnić 5 anonimowych pytań ankiety by uzyskać hasło do wyników badań.

Tabele stawek VAT, również tabele PKWiU, to przepisy prawne. Są przepisami ustawy o VAT czy rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie PKWiU. Podlegają w związku z tym interpretacji według takich samych zasad, jak pozostałe przepisy prawa podatkowego. Większość przedsiębiorców nie jest jednak profesjonalnie przygotowanych do interpretacji przepisów prawnych.

Świadczy o tym wiele wniosków o wydanie interpretacji podatkowych czy nieustające procesy w sądach administracyjnych. Również wyniki wielu kontroli. Podatnikom nie pomaga ani niejasne, nieprecyzyjne prawo, ani nie zawsze odpowiednio przygotowany pracownik aparatu skarbowego.

Reklama

Stosowany przez przedsiębiorców język potoczny wpływać może istotnie na zrozumienie przepisów prawnych i w efekcie na ustalenie stawki VAT. Redakcja ePodatnik.pl zachęca wszystkich podatników VAT do odpowiedzi na pięć krótkich, anonimowych pytań. Zebrane informacje zostaną przeanalizowane przez specjalistów, a na ich bazie powstanie raport pomocny podatnikom w ich codziennej pracy.

Mamy nadzieję, że uda nam się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego popełniamy błędy ustalając stawkę VAT, interpretując łącznie postanowienia ustawy o VAT oraz PKWiU. Dzięki temu będzie możliwe przygotowanie pomocnych podatnikom prostych zasad interpretacji, a to z kolei pomoże nam wszystkim uniknąć odpowiedzialności karnej i finansowej za stosowanie nieodpowiednich stawek VAT w naszych firmach - stwierdza Artur M. Brzeziński, redaktor naczelny serwisu www.epodatnik.pl, i dodaje - Efektem ubocznym będzie baza informacji o stawkach VAT przyporządkowanych do potocznych, codziennych określeń towarów i usług. Dzięki temu wszystkim podatnikom będzie łatwiej odnaleźć tę jedyną właściwą stawkę VAT.

Hasło dostępu do wyników badań i do bazy danych otrzyma każdy, kto wypełni ankietę. Każdy zatem może pomóc innym podatnikom, a jednocześnie stworzyć i uzyskać własne bezpłatne narzędzie i święty spokój ze stawkami VAT w firmie.

Zajrzyj na epodatnik.pl i wypełnij ankietę już dziś!

Redakcja ePodatnik.pl zachęca każdego podatnika do odwiedzenia strony www.epodatnik.pl/badanie. Wypełnienie ankiety jest anonimowe, zajmuje około 1 minuty, do niczego nie zobowiązuje. W związku z realizacją projektu badawczego nie są pobierane żadne dane osobowe, wypełniający ankietę nie muszą godzić się na ich przetwarzanie dla celów marketingowych czy innych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »