Co zrobi Senat?

Los poprawek w rękach senatorów. Nowa ustawa o VAT została przyjęta w stosunku głosów 221 do 190. Tylko dwóch posłów wstrzymało się od głosu.

Los poprawek w rękach senatorów. Nowa ustawa o VAT została przyjęta w stosunku głosów 221 do 190. Tylko dwóch posłów wstrzymało się od głosu.

Uchwalona przez Sejm ustawa została przekazana przez Marszałka Sejmu do Senatu. Senat w ciągu 30 dni od dnia przekazania ustawy może ją przyjąć bez zmian, uchwalić poprawki, albo zadecydować o odrzuceniu ustawy w całości.

Jeżeli w ciągu 30 dni od dnia przekazania ustawy Senat nie podejmie stosownej uchwały, ustawę uznaje się za uchwaloną w brzmieniu przyjętym przez Sejm.

W dalszej kolejności Marszałek Sejmu przedstawi uchwaloną ustawę do podpisu Prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Prezydent w ciągu 21 dni może ustawę podpisać lub wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o ocenę zgodności ustawy z Konstytucją. Prezydent może też ustawę przekazać Sejmowi do ponownego rozpatrzenia.

Reklama

Prawdopodobnie wprowadzone przez Sejm korzystne dla podatnika poprawki (m.in. likwidacja kaucji gwarancyjnej, czy możliwość odliczania całości VAT od samochodów osobowych) zostaną przez Senat odrzucone.

W obliczu ogromnej dziury budżetowej możemy spodziewać się tylko działań profiskalnych.

Roedl&Partner
Dowiedz się więcej na temat: Senat | Sejm RP | VAT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »