Reklama

Innowator Roku i Społeczny Innowator 2016 MIT Technology Review

Patrycja Wizińska-Socha została Innowatorem Roku 2016 za stworzenie mobilnego urządzenia, pozwalającego rodzicom na monitorowanie stanu zdrowia płodu w warunkach domowych, pod nadzorem ekspertów; Rafał Flis otrzymał specjalne wyróżnienie Społecznego Innowatora 2016 za stworzenie platformy rozwijającej kompetencje społeczne młodych ludzi, angażującej ich w projekty przygotowujące do bycia przedsiębiorcami i liderami społecznymi.

MIT Technology Review, prestiżowy magazyn należący do Massachusetts Institute of Technology (MIT), nagrodził wczoraj nowe pokolenie Innovators Under 35 Poland 2016. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Warszawie, przy wsparciu partnera europejskich edycji konkursu L'Atelier BNP Paribas i partnera lokalnego Banku BGŻ BNP Paribas.

Dziesięcioro polskich laureatów zostało wybranych spośród ponad 150 kandydatów, zgłoszonych w dziedzinach takich jak: nanotechnologia, energetyka, internet i software, biotechnologia, itd. Kandydatów oceniało jury złożone z liderów biznesu i innowacji, w skład którego weszli m.in Katarzyna Królak-Wyszyńska, CEO Innovatika, Eliza Kruczkowska, CEO Startup Poland i Peter Szymanski, Silicon Valley Counsel.

Reklama

Dwoje spośród nagrodzonych otrzymało specjalne wyróżnienia: Patrycja Wizińska-Socha tytuł Innowatora Roku 2016 i Rafał Flis tytuł Społecznego Innowatora 2016. Uroczystość prowadziła Olga Malinkiewicz, CTO Saule Technologies, Innowator Roku 2015. Tegorocznych laureatów wspierali na scenie zwycięzcy innych edycji The Innovators Under 35, członkowie europejskiej społeczności liderów tworzących przełomowe rozwiązania technologiczne: Maciej Machulak, Innovator Under 35 Poland in 2015, Franz Bozsak, CEO Instent i Innovator Under 35 France 2016.

Laureaci The Innovators Under 35 Poland 2016:

1. Marta Krupińska: Azimo - Stworzyła platformę umożliwiającą szybkie, łatwe i bezpieczne transfery pieniędzy.

2. Patrycja Wizińska-Socha - Innowator Roku: Pregnabit - Rozwinęła przenośne urządzenie pomiarowe, pozwalające na bezpieczne i wiarygodne monitorowanie stanu zdrowia płodu. Dane przekazywane są bezprzewodowo do centrum monitoringu, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny.

3. Arkadiusz Stopczyński: Smartphone Brain Scanner - Zaprojektował mały i tani system EEG, który za pomocą sygnału telefonii komórkowej wysyła wyniki i pozwala na diagnozowanie epilepsji w trudno dostępnych miejscach.

4. Petros Psyllos: Matia - Rozwinął przenośne urządzenie, które pomaga osobom niewidomym, opisując otaczający ich świat za pomocą słów, muzyki i bodźców stymulujących zmysły.

5. Łukasz Kołtowski: MySpiroo - Stworzył osobiste, podręczne urządzenie, które umożliwia zdalne monitorowanie pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby układu oddychania np. astmę.

6. Grzegorz Wróblewski: Stworzył technologię, która pozwala tworzyć giętkie i przezroczyste elektrody - przy niskich kosztach i na dużą skalę.

7. Bart Kolodziejczyk: Carnegie Mellon University - Rozwija nowatorskie technologie pomagające w produkcji elektroniki organicznej, urządzeń organicznych i przewodzących polimerów.

8. Katarzyna Kamińska: TherVira - Stworzyła, za pomocą komputerowego modelu, nowy rodzaj leków rozmiaru pojedynczych cząstek, które mają na celu walczyć z grypą.

9. Krystian Piećko: DataWalk - Stworzył rozwiązanie oparte na analizie i pozyskiwaniu danych, które ma za zadanie zapobiec oszustwom i praniu pieniędzy.

10. Rafał Flis - Społeczny Innowator 2016: Social Wolves - Stworzył start-up społeczny, działający na rzecz odpowiedzialnej i kompetentnej kadry zarządzającej, prowadzący programy angażujące młodzież do projektów społecznych, promujące postawy obywatelskie.

Dziesięciu tegorocznych laureatów dołączyło do globalnej społeczności Innovators Under 35, złożonej z ponad 200 młodych innowatorów, pionierów i inspiratorów zmian, których MIT Technology Review nagradza od 1999 r. najpierw w USA, później na całym świecie.

Laureaci wszystkich sześciu europejskich edycji The Innovators Under 35 (z Francji, Belgii, Polski, Włoch, Niemiec i Hiszpanii) spotkają się 24 listopada br. na Szczycie Europejskim, który będzie obejmował dwudniowe dyskusje na temat doświadczeń z dziedziny innowacji i przedsiębiorczości. Innowatorzy wymienią się pomysłami, będą szukać nowych rozwiązań dla wyzwań stojących przed dzisiejszą Europą i zastanawiać się nad sposobami wywarcia wpływu na swój region i świat.

MIT Technology Review

MIT Technology Review publikowany przez Technology Review Inc., niezależną spółkę należącą do Massachusetts Institute of Technology (MIT), to najstarszy magazyn technologiczny na świecie. Założony w 1899 r., jest liderem branżowym i światowym autorytetem w zakresie przyszłości telekomunikacji, energetyki, informatyki, materiałoznawstwa, biomedycyny i internetu. Jego celem jest promowanie wiedzy na temat wschodzących technologii oraz analizowanie ich implikacji komercyjnych, politycznych i społecznych. Ponadto MITTechnology Review stara się sprzyjać innowacyjności poprzez wspomaganie i doradztwo wobec światowych liderów technologii (przedsiębiorców, badaczy i inwestorów) i w ten sposób przyczyniać się do usprawnienia światowej gospodarki.

Innovators Under 35

Od ponad dziesięciu lat magazyn MIT Technology Review corocznie wyróżnia młodych innowatorów i najbardziej utalentowanych przedsiębiorców z całego świata przyznając nagrody Innovators under 35. Światowa edycja odbywa się w Cambridge w amerykańskim stanie Massachusetts. Celem tych nagród jest wyróżnienie innowacji, rozwój nowych technologii i twórczego zastosowania już istniejących innowacji do rozwiązania obecnych problemów oraz sprzyjanie postępowi w rozwiązywaniu kwestii globalnych.

BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów (m.in. mieszkaniowych oraz konsumenckich). Należy do jednych z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Przedsiębiorstwom (mikro, MŚP i korporacjom) dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci Banku mogą również korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego. Misją Banku BGŻ BNP Paribas jest oferowanie w sposób odpowiedzialny nowatorskich rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę. Bank jest częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas.

Bank świadczy usługi poprzez sieć oddziałów bankowych oraz stoisk bankowych w centrach handlowych na terenie całego kraju. Produkty kredytowe dostępne są również za pośrednictwem punktów w sklepach partnerskich, także w wybranych sieciach dealerów samochodów.

L'Atelier

Dzięki bogatemu doświadczeniu w prowadzeniu projektów gospodarki cyfrowej oraz strategicznemu rozmieszczeniu siedzib w Paryżu, San Francisco i Szanghaju L'Atelier stanowi wsparcie dla Grupy BNP Paribas i jej klientów w cyfrowej transformacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »