Na co zwrócić uwagę, zakładając swój pierwszy e-sklep?

Zarządzanie własną firmą z domowego biura nie jest trudne. Internet dostarcza bowiem różnorodnych narzędzi, które ułatwiają stworzenie swojego brandu w sektorze e-commerce. Warto wiedzieć, jakie ogniwa stworzą łańcuch efektywnej sprzedaży.

Dostawca płatności

Zakładając własny sklep internetowy, warto pomyśleć o rozwiązaniach, które mogłyby przyśpieszyć proces finalizacji transakcji. Przeglądając oferty dostawców płatności online, należy więc wybrać operatora, który w swoim pakiecie ma proste i intuicyjne systemy.  Szybkość finalizacji transakcji jest również dużym udogodnieniem dla właścicieli sklepów internetowych. 

Konsumenci często bowiem decydują się porzucić proces zakupowy, jeśli operacja trwa zbyt długo. Przed podpisaniem umowy z dostawcą, warto zapoznać się także z dokładnymi informacjami, dotyczącymi kosztów związanych ze zwrotem pieniędzy do klienta, który zdecydował się na oddanie zakupionego towaru. Duże znacznie ma również obsługa pobieranych płatności. Moduł powinien być zautomatyzowany i przygotowywany do ewentualnej weryfikacji zrealizowanych wpłat na konto e-handlowca.  Umowę warto podpisać z dostawcą, posiadającym wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Platforma

Wybór odpowiedniego systemu zależy od rodzaju sprzedawanych towarów, dostępnego budżetu itd. Może to być gotowy moduł SaaS, platforma open source lub rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb e-handlowca. Najtańsze rozwiązania wyposażone są w gotowe funkcje i integracje. Ich instalacja nie jest skomplikowana, dlatego systemy te cieszą się dużą popularnością. Moduły SaaS nie posiadają jednak indywidualnych pakietów. Platformy Open Source dostosowane są do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. 

Posiadają one różnorodne wtyczki i rozszerzenia. Są one jednak często atakowane przez środowiska hackerskie. Rozwiązania dostosowane do potrzeb sprzedawcy e-sklepu wymagają zatrudnienia programisty. Specjaliści IT zazwyczaj tworzą własne kody, dlatego w przypadku rezygnacji z usług danej firmy, ingerencja innej osoby w system może być utrudniona.  Dedykowane platformy są więc optymalnym rozwiązaniem dla handlowców, posiadających własny zespół informatyczny.

Zautomatyzowany system płatności online oraz odpowiednia platforma e-commerce to początek na drodze biznesowego sukcesu w sieci. Warto również zadbać o odpowiedni marketing i kontakt z klientem.

Dowiedz się więcej na temat: e-sklep | zakupy | płatność | e-commerce | płatności | online | Platforma Obywatelska
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »