Reklama

Podatkowa walka z wiatrakami

Chociaż gospodarka rośnie, sprzedaż paliw maleje. Solidarna odpowiedzialność wobec fiskusa nie wyrugowała wyłudzaczy VAT - informuje "Puls Biznesu".

Gazeta przytacza dane o wzroście zainteresowania usługami firm transportowych i logistycznych oraz znacznym zwiększeniu produkcji sprzedanej w motoryzacji. Rośnie sprzedaż i ceny stali, w efekcie czego powinno iść ożywienie na rynku paliw. Tak się nie dzieje, co zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów świadczy, że szara strefa jest rozległa.

Reklama

Fiskus próbuje walczyć z oszustami wyłudzającymi VAT na rynku paliw, złota i stalowych rur, wprowadzając przed dwoma miesiącami zasadę solidarnej odpowiedzialności za zobowiązania z tytułu VAT.

Jeżeli dostawca towarów lub usług nie zapłaci podatku należnego, fiskus może domagać się zapłaty zaległości podatkowych także od nabywcy. Jednak, jak do tej pory, nie widać wyraźnych efektów działania nowych przepisów.

Dowiedz się więcej na temat: wiatrak? | podatki | wiatraki | wyłudzanie podatku | VAT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »