Z Sankt-Petersburga do Krakowa

Oleksiy Lomeyko został nowym dyrektorem krakowskiej fabryki Philip Morris. Zastąpił na tym stanowisku Marka Kalinowskiego, który objął stanowisko dyrektora ds. zarządzania łańcuchem dostaw na Unię Europejską i będzie pracować w Szwajcarii.

Oleksiy Lomeyko jest nie tylko doświadczonym menedżerem, ale również ekspertem w obszarze kompleksowego zarządzania produkcją. Jest związany z Philip Morris od 1997 roku, swoje kompetencje rozwijał w różnych obszarach, na różnych stanowiskach i w wielu krajach. Pierwsze doświadczenia zdobywał w ukraińskiej fabryce Philip Morris w Charkowie jako inżynier ds. zdrowia i bezpieczeństwa. Po roku został awansowany na stanowisko menedżera. W latach 2000-2002 pracował w centrali Philip Morris International w Lozannie. Po powrocie na Ukrainę nadzorował w charkowskiej fabryce pracę działów "primary", "secondary", a następnie odpowiadał za zarządzanie łańcuchem dostaw. Przez prawie cztery lata był dyrektorem fabryki Philip Morris w Krasnodarze. W latach 2011-2013 był dyrektorem ds. planowania operacyjnego w Lozannie oraz wiceprezydentem ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa. Do Krakowa przyjechał bezpośrednio z Sankt-Petersburga, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego Philip Morris na Rosję i Białoruś.

Reklama

- Cieszę się, że będę mieszkać i pracować w Krakowie, nie mogę się doczekać nowych wyzwań. Cieszę się także, że dołączę do grona świetnych fachowców tworzących zespół krakowskiej fabryki. Fabryka Philip Morris w Krakowie jest bardzo nowoczesna i należy do największych w Europie. Jednym z naszych obecnych priorytetów, oprócz ciągłego usprawniania procesów produkcyjnych, jest zmniejszenie emisji do środowiska. W ciągu pięciu lat udało nam się zredukować emisję CO2 aż o 80 proc., czyli o ok. 42 tys. ton rocznie. M.in. takie wyzwania sprawiają, że praca w naszej fabryce jest bardzo atrakcyjna dla wysokiej klasy specjalistów w różnych dziedzinach.

Oleksiy Lomeyko studiował filologię oraz nauki ekonomiczne na Uniwersytecie w Charkowie, posiada certyfikat Business Administration (połączony program INSEAD oraz Philip Morris). Ukończył również studia podyplomowe na The Open Universiiy Milton Keynes w Wielkiej Brytanii z zakresu zarządzania produkcją i technologii. Oleksiy Lomeyko jest żonaty. W wolnym czasie lubi aktywnie spędzać czas ze swoim synem.

Krakowska fabryka Philip Morris daje zatrudnienie ok. 1500 osobom (we wszystkich spółkach firmy w Polsce pracuje ok. 3000 osób). Na przestrzeni ostatnich 10-ciu lat wielkość produkcji papierosów w fabryce wzrosła z 30 mld do ponad 50 mld sztuk papierosów rocznie i dalej się zwiększa. Obecnie ok. 70 proc produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport. Produkty z Krakowa sprzedawane są na ponad 70 rynkach na całym świecie, również na tych najbardziej wymagających pod względem jakości. W 2013 r. rozpoczął się kolejny proces inwestycyjny, którego celem jest zwiększenie mocy produkcyjnej krakowskiej fabryki. Do tej pory Philip Morris zainwestował w Polsce ponad 500 mln USD.

O Philip Morris w Polsce

Philip Morris w Polsce jest największą firmą tytoniową, z udziałem w rynku sprzedaży wyrobów tytoniowych wynoszącym ok. 39 proc. (źródło: Nielsen, grudzień 2014) oraz jednym z największych pracodawców, zatrudniającym ponad 3000 pracowników w całej Polsce. Współpracuje z ok. 3500 plantatorów tytoniu. Zgodnie z prestiżowymi rankingami (np. Lista 500 Rzeczypospolitej czy Lista 500 Polityki) należy do elitarnej grupy 20 wiodących firm działających w Polsce.

O Philip Morris International Inc.

Philip Morris International Inc. (PMI) jest wiodącą międzynarodową firmą tytoniową. W swoim portfolio ma 7 z 15 najlepiej sprzedających się marek papierosów na świecie. PMI sprzedaje swoje produkty na ponad 180 rynkach. Firma miała w 2013 roku 15,7 proc. udziału w międzynarodowym rynku papierosów poza USA, lub 28,3 proc. wyłączając Chiny i USA.

Pobierz za darmo program PIT 2014

Dowiedz się więcej na temat: philip morris | fabryka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »