50 stacji Optima w pół roku

Zgodnie z zapowiedziami spółka LOTOS Paliwa uruchomiła w ubiegłym roku 50 stacji LOTOS Optima. Jednocześnie firma pobiła rekord włączając do swojej sieci aż 63 nowe placówki.

Zgodnie z zapowiedziami spółka LOTOS Paliwa uruchomiła w ubiegłym roku 50 stacji LOTOS Optima. Jednocześnie firma pobiła rekord włączając do swojej sieci aż 63 nowe placówki.

W przeważającej ilości były to właśnie stacje LOTOS Optima, ale w tej liczbie znalazły się również obiekty premium (10 stacji) oraz MOP (3 stacje). Te ostatnie otwarto przy autostradzie A1 i drodze ekspresowej S3.

- Zgodnie z założeniami strategicznymi sieć LOTOS Optima ma już 50 placówek, uruchomionych w zaledwie pół roku. Jest to efekt wielomiesięcznej pracy naszych specjalistów. Wszyscy mamy ogromną satysfakcję z tego sukcesu. Tym większą, że nasi klienci docenili starania o odpowiedni komfort obsługi na stacjach oraz gwarancję atrakcyjnych cen paliw - podkreśla Maciej Szozda, wiceprezes i dyrektor ds. handlu Grupy LOTOS S.A.

Reklama

Spółka może mówić o podwójnym sukcesie. Liczba 63 nowo otwartych stacji to rekordowy wzrost na krajowym rynku sprzedaży detalicznej paliw. Od 2005 r. Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego publikuje dane dotyczące liczby stacji funkcjonujących w poszczególnych sieciach. Sześćdziesiąt trzy stacje LOTOSU, włączone do sieci w ubiegłym roku, to największy jednoroczny przyrost na tym rynku.

- Dla nas istotne jest to, że w każdym regionie gdzie otworzyliśmy nowe stacje, bez względu na to czy jest to segment ekonomiczny czy premium powiększamy nasz udział w rynku. Stacje te nie są dla siebie konkurencją, wręcz przeciwnie pozwalają skuteczniej konkurować z innymi sieciami dzięki bogatszej ofercie i niższym cenom - mówi Paweł Lisowski, prezes LOTOS Paliwa.

Stacje LOTOS Optima zlokalizowane są w rejonach o różnicowanym potencjale rozwoju sprzedaży, tak aby zapewnić optymalny rozwój całej sieci. Pierwsze z nich otwarto w lipcu 2011 r. w Warszawie. Dziś placówki LOTOS Optima działają w większości polskich województw &ndash ; pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

W styczniu 2012 r. mija szesnaście lat od powołania spółki LOTOS Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonują łącznie 362 stacje dogodnie zlokalizowane w miastach i przy trasach przelotowych.

Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży.

Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Aktualnie LOTOS Paliwa zarządza siecią 10 MOP-ów, zlokalizowanych przy autostradach A1,A2, A4 i A6 i drodze ekspresowej S3. Kolejne obiekty tego typu zostaną uruchomione m.in. przy drodze ekspresowej S 7. Od 13 lipca 2011 r. LOTOS Paliwa uruchomiła segment stacji ekonomicznych pod nazwą LOTOS Optima.

Grupa Lotos

Polska grupa kapitałowa skupiająca kilkanaście spółek produkcyjnych, handlowych oraz usługowych, głównie z branży poszukiwań, wydobycia oraz przetwórstwa ropy naftowej i dystrybucji produktów ropopochodnych (paliw, olejów, asfaltów, smarów, parafin itp.). Najważniejszą jej częścią jest rafineria ropy naftowej zlokalizowana w Gdańsku Rudnikach, nad Martwą Wisłą - jest to największe przedsiębiorstwo na Pomorzu i druga pod względem przerobu rafineria w Polsce. Spółką matką grupy kapitałowej jest spółka Grupa Lotos SA, co powoduje, że dla uniknięcia nieporozumień używa się czasem nazw Grupa Lotos SA (dla spółki) i Grupa Kapitałowa Lotos (dla grupy kapitałowej).

Sprawdź bieżące notowania Lotosu na stronach BIZNES INTERIA.PL

Opr. MZB

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lotos | 50+
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »