ABG Spin i Asseco Systems razem?

Połączenie ABG Spin i Asseco Systems jest rozważane, ale może do niego dojść dopiero po debiucie Asseco Systems na GPW. Obecnie rozważane są różne warianty konsolidacji spółek zależnych Asseco i Prokomu, ale żadne konkretne decyzje nie zapadały - poinformowało źródło zbliżone do spółek.

Połączenie ABG Spin i Asseco Systems jest rozważane, ale może do niego dojść dopiero po debiucie Asseco Systems na GPW. Obecnie rozważane są różne warianty konsolidacji spółek zależnych Asseco i Prokomu, ale żadne konkretne decyzje nie zapadały - poinformowało źródło zbliżone do spółek.

"Jeśli chodzi o kształt grupy powstałej z połączenia Asseco Poland i Prokomu, to ciągle trwają prace koncepcyjne, a wcześniej wypracowane warianty się zmieniają. Możliwe, że najpierw Asseco Systems zadebiutuje na GPW, a dopiero później będzie ewentualne połączenie z ABG, jeśli akcjonariusze wyrażą zgodę. Nic nie jest jeszcze przesądzone i na pewno nie będzie to szybko" - powiedziało PAP źródło.

"Na dzisiaj pewne jest tylko to, że ABG Spin zostaje w grupie, a prezes Brzeski na pewno zostaje w firmie" - dodał rozmówca PAP.

Reklama

Źródło poinformowało także, że obecnie nie jest jeszcze znane ostateczne miejsce Compu w grupie Asseco oraz że rozważane są tu różne scenariusze, które także ciągle się zmieniają.

Piątkowy "Puls Biznesu" poinformował, że spółka Asseco Systems, która początkowo miała samodzielnie wejść na parkiet GPW, może połączyć się z ABG Spinem. Według gazety, fuzja miałaby nastąpić przez przeniesienie majątku Asseco Systems na ABG Spin, w zamian za akcje wyemitowane dla Asseco Poland. Fuzja ABG Spin z Asseco Systems ma przebiegać równolegle do fuzji Prokomu z Asseco Systems.

Wcześniej pojawiały się także w prasie zapowiedzi mówiące o możliwości sprzedaży przez Asseco zarówno ABG Spinu, jak i Compu.

W konsekwencji planowanego połączenia Asseco Poland z Prokomem Software, Asseco przejmie kontrolę nad ABG Spinem i Compem. Obecnie Prokom Software posiada akcje ABG Spinu uprawniające do około 38,22 proc. głosów na WZA oraz akcje Compu dające około 20,11 proc. głosów i opcję dokupienia akcji od największego akcjonariusza, prezesa Jacka Papaja.

Asseco Systems planowało ofertę publiczną na przełom 2007 i 2008 roku, z której chciało pozyskać 60-70 mln zł, głównie na akwizycje regionalnych integratorów IT o komplementarnym profilu działalności.

Asseco Systems specjalizuje się w serwisie sprzętu i oprogramowania, outsoursingu, integracji systemów i systemach automatyki budynków. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do firm i instytucji funkcjonujących w sektorach administracji publicznej, bankowości oraz finansów, telekomunikacji, przemysłu, handlu i usług.

100 proc. akcji Asseco Systems należy do Asseco Poland.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Razem | spin | GPW | Asseco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »