Reklama

Bloober Team SA włączony do indeksu NCIndex30

Bloober Team SA, spółka z branży gier, notowana na rynku NewConnect od czerwca 2011 r. (walor: BLO), została włączona na podstawie decyzji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie do portfela indeksu NCIndex30. Emitent rozpocznie notowanie w nowym indeksie od sesji w dniu 23 grudnia br.

NCIndex30 jest indeksem trzydziestu najbardziej płynnych spółek z rynku NewConnect. Wejście do tego grona jest dla spółki dość sporym wyróżnieniem oraz pokazuje, że jej strategia rozwoju, także w odniesieniu do obecności na rynku kapitałowym, zaczyna przynosić wymierne rezultaty.

- Cieszymy się z powodu włączenia do portfela indeksu NCIndex30, ale zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek i wszyscy inwestorzy czekają na znacznie wyższą kapitalizację spółki i zapowiedź nowych projektów. Mamy zarazem nadzieję, że podjęte przez nas kroki spowodują, że zarówno wartość spółki, jak i płynność akcji, będą jeszcze wyższe - mówi Piotr Babieno, prezes zarządu Bloober Team SA.

Reklama

Bloober Team SA rozpocznie także sprzedaż gry A-men w wersji przeznaczonej na komputery klasy PC. W tym celu spółka zawarła umowy, m.in. z operatorem portalu Steam, Gamer's Gate AB, który jest operatorem portalu gamersgate.com oraz z Desura Pty Ltd., będącym operatorem portalu desura.com, na cyfrową dystrybucję swojej produkcji. Wprowadzenie tej gry do sprzedaży w wersji na komputery osobiste będzie miało istotny wpływ na wyniki finansowe w nadchodzącym roku.

- A-men to produkt idealnie trafiający w trend gier indie i retro. Nawiązuje do klasycznych tytułów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a dobre oceny i spore grono fanów tej gry wśród posiadaczy Playstation dobrze rokuje globalnej dystrybucji naszego tytułu. Warto też odnotować, że nasza spółka jest już pozytywnie zweryfikowana przez największych w branży, dzięki czemu nie musimy przechodzić już wstępnych weryfikacji na tych platformach. To pokazuje, że Bloober Team SA to już rozpoznawalny brand - dodaje Babieno.

W tym tygodniu rozpocznie się sprzedaż bundle pack'a, w skład którego wejdą gry A-Men oraz A-Men 2. Dokładna data premiery zestawu, który będzie przeznaczony na platformę PlayStation Vita na terytorium Europy, została wyznaczona na dzień 18 grudnia br. Dystrybucja odbywać się będzie cyfrowo za pośrednictwem platformy PlayStation Network.

W listopadzie spółka wprowadziła już do sprzedaży na dwóch kontynentach - w Ameryce Północnej oraz w Europie - grę A-men 2, przeznaczoną na konsole PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Natomiast w dniu dzisiejszym gra ta zadebiutuje na rynku azjatyckim z wyłączeniem Japonii.

Sprawdź notowania spółki Bloober Team na stronach INTERIA.PL

Opr. MD

Dowiedz się więcej na temat: Bloober Team

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »