Braster rozpocznie pilotaż medyczny w Dubaju
Producent unikalnego w skali świata urządzenia do samodzielnego badania piersi podpisał dziś kolejną umowę na przeprowadzenie pilotażu. Partnerem spółki jest firma z siedzibą w Dubaju - MedicaIQ. Pilotaż będzie realizowany dwutorowo, jako medyczny - skierowany do lekarzy - oraz techniczny - skierowany do wybranej grupy pacjentek. Rozpoczęcie pilotażu planowane jest na III kwartał 2017 r.
- Zgodnie z zapowiedziami ruszamy z kolejnym pilotażem. Naszym partnerem na terenie ZEA (Zjednoczone Emiraty Arabskie) będzie globalna firma MedicaIQ, oferująca różnego rodzaju usługi w zakresie zdrowia publicznego. Jest to partner, z którym nawiązaliśmy kontakt podczas tegorocznych targów Arab Health w Dubaju. Nasza współpraca ma dla nas charakter strategiczny. Jak wspominałem, region Bliskiego Wschodu stanowi duży potencjał rozwojowy dla naszej firmy z uwagi na uwarunkowaniu kulturowe, ale także daje dużą szansę na refundację w zakresie badań - tłumaczy Marcin Halicki, Prezes Zarządu BRASTER S.A.
Podobnie jak w przypadku poprzednich umów przed rozpoczęciem sprzedaży w regionie zatoki perskiej urządzenie oraz system telemedyczny zostaną przetestowane przez lekarzy oraz indywidualne użytkowniczki. Zgodnie z założeniami współpracy ma zostać przebadanych nie mniej niż 50 pacjentek. Wybranymi lekarzami będą uznani liderzy opinii w dziedzinie raka piersi w krajach arabskich.
Jednocześnie partner pomoże spółce w kontakcie z dystrybutorami na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy mają doświadczenie w dystrybucji wyrobów medycznych.
Zebrane doświadczenia na rynkach pilotażowych zostaną wykorzystane do przygotowania się do ekspansji na kolejne rynki. Na przełomie czerwca i lipca Braster poinformował o uruchomieniu pilotażowej sprzedaży w Irlandii oraz pilotażu medycznego w Japonii. Wkrótce Braster planuje uruchomić kolejne pilotaże techniczne m.in. w Holandii i Portugali.
Do końca bieżącego roku Spółka chce rozpocząć sprzedaż w Wielkiej Brytanii oraz pilotaże techniczne w Kanadzie, Brazylii i Chinach. Firma złożyła już do FDA (ang. Food and Drug Administration) wniosek o dopuszczenie urządzenia do sprzedaży w USA. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę formalną, a Braster liczy, że pozytywną decyzję uzyska jeszcze w tym roku i niezwłocznie rozpocznie działania prowadzące do wejścia na ten charakteryzujący się największym potencjałem komercyjnym rynek.
Na kolejne rynki (Niemcy, Japonia, Korea) firma planuje wejść w roku 2018.
BRASTER S.A. - jako jedyna firma na świecie - posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała urządzenie BRASTER - innowacyjny medyczny tester termograficzny służący do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Urządzenie skierowane jest bezpośrednio do kobiet i służy do wykorzystania w warunkach domowych.
BRASTER S.A. w 2012 r. zadebiutował na NewConnect, a od 2015 r. jest notowany na głównym rynku GPW.
mzb