Reklama

Brytyjska AerFinance rozpoczyna ofertę publiczną

Działający w branży lotniczej brytyjski holding AerFinance Plc opublikował prospekt emisyjny.

Działający w branży lotniczej brytyjski holding AerFinance Plc opublikował prospekt emisyjny.

W ramach oferty publicznej inwestorom zaoferowanych zostanie nie więcej niż 3.800.000 nowych akcji. Cenę maksymalną ustalono na 2.50 zł, co oznacza, że wartość brutto emisji wyniesie do 9.5 mln zł. Planowany debiut AerFinance Plc na NewConnect będzie miał miejsce pod koniec kwietnia 2011 roku.

Do tej pory holding działał na zasadach funduszu inwestującego w perspektywiczne spółki z branży lotniczej oraz IT przede wszystkim z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej. Środki z emisji AerFinance Plc przeznaczy na rozszerzenie działalności o sprzedaż i leasing samolotów oraz ich komponentów. Holding nabywać będzie zdekapitalizowane statki powietrzne oraz podzespoły pochodzące z licytacji bankowych i zajęć komorniczych. Następnie będą one odnawiane przez spółkę zależną Avtech Aviation&Enginnering Plc i kierowane na sprzedaż lub wynajem.

Reklama

- Jestem przekonany, że inwestorzy dostrzegą potencjał spółki i wesprą nasze plany. Działalność, którą zamierzamy prowadzić trafia w rynkową niszę, ponieważ aktualnie w Europie Środkowo-Wschodniej niewiele jest podmiotów świadczących podobne usługi. Z doświadczenia wiemy, że sprzedaż i leasing samolotów są bardzo dochodowym biznesem, charakteryzującym się wysoką rentownością. Rozbudowana sieć kontaktów i dobra znajomość rynku pozwolą nam wykorzystać ten potencjał - mówi Kolja Leo, CEO AerFinance Plc.

AerFinance Plc nie zamierza rezygnować z inwestycji w spółki lotnicze oraz IT. - Rozszerzenie profilu działalności pozytywnie wpłynie na nasze wyniki finansowe, a wypracowane zyski zostaną przeznaczone m.in. na dalsze akwizycje. Do tej pory nasze spółki portfelowe finansowane były przede wszystkim ze środków zewnętrznych. W związku z faktem, że rynek, na którym działamy, rośnie w szybkim tempie, pojawia się na nim coraz więcej rozwojowych firm. Poprzez dokapitalizowanie podmiotów, podnosimy ich wartość, co korzystnie przekłada się także na nasze zyski - dodaje Leo.

Harmonogram oferty

24 marca - 1 kwietnia 2011 r. - road show & book building

1 kwietnia 2011 r. - podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej

4 - 11 kwietnia 2011 r. - przyjmowanie zapisów na Akcje Oferowane

12 kwietnia 2011 r. - przydział Akcji Oferowanych

Koordynatorem procesu upublicznienia jest Prometeia Capital sp. z o.o.

AerFinance PLC powstała w 2006 roku, w latach 2008-2010 notowana była na giełdzie we Frankfurcie. W związku z faktem, że główną działalność spółka prowadzi na terenie Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej, Zarząd podjął decyzję o przeniesiu akcji na polski rynek alternatywny. W 2010 roku AerFinance Plc wprowadziła na NewConnect swoją pierwszą spółkę portfelową AirMarket SA. Obecnie trwa private placement drugiego podmiotu zależnego - brytyjskiej Avtech Aviation&Engineering PLC. Oprócz tych spółek w portfolio AerFinance znajdują się również litewska Direct Fly, oferująca zarządzanie statkami powietrznymi, świadczące usługi IT dla lotnictwa AerSoftware Sp. z o.o. i IMW Sp. z o.o., Lubelska Grupa Lotnicza sp. z o.o. oraz dwa podmioty z branży IT: Alertfinansowy.pl Sp. z o.o. oraz Shopifier Sp. z o.o.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Informacja prasowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »