Reklama

Cena emisyjna akcji Seko dla akcjonariuszy Wilbo

- Cena emisyjna 1.284.148 akcji serii D Seko dla dwóch głównych akcjonariuszy Wilbo, Dariusza Bobińskiego i Waldemara Wilandta, została ustalona na 6,909 zł - poinformowało Seko w komunikacie. W zamian za nie wniosą oni do Seko akcje imienne Wilbo stanowiące łącznie 65,9 proc. głosów na WZA.

Emisja akcji serii D jest jednym z etapów prowadzących do połączenia spółek z branży rybnej, Seko i Wilbo. "Planowane przedsięwzięcie, w ramach którego przewidywane jest wniesienie akcji Wilbo tytułem aportu do Seko, zwiększy jej znaczenie i konkurencyjność, a także przyczyni się do wzmocnienia tworzonej przez spółkę grupy kapitałowej, z szeroką i uzupełniającą się gamą oferowanych produktów i usług" - napisano w komunikacie Seko. Wcześniej prezes Seko Kazimierz Kustra mówił PAP, że do zamknięcia całej transakcji powinno dojść w drugiej połowie roku. Mówił też, że potencjał podmiotu powstałego po połączeniu może wynosić minimum 300 mln zł przychodów rocznie. Nie wykluczał, że już w 2012 roku będzie to 260-270 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »