Reklama

Comarch wchodzi w e-dzienniki

Comarch zawarł umowę z Gminą Miasta Gdynia w ramach postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Umowa dotyczy dostawy, instalacji i wdrożenia systemu do obsługi dziennika elektronicznego dla 60 placówek oświatowych w Gdyni, realizowanej w ramach projektu "Rozwój elektronicznych usług publicznych w Gdyni".

Wartość podpisanego kontraktu to prawie 1 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Do 30 kwietnia 2013 r. system będzie działać we wszystkich placówkach objętych umową.

Architekturę systemu elektronicznego dziennika tworzą platformy: szkolna i miejska oraz system komunikacji umożliwiający transmisję danych pomiędzy nimi. W ramach platformy szkolnej będą stworzone stanowiska z dostępem do dziennika dla nauczycieli. Platforma miejska będzie umożliwiała wgląd do e-dziennika rodzicom i uczniom. Dane z platformy szkolnej do miejskiej będą przesyłane bezpiecznymi kanałami transmisji danych przez sieć publiczną. System będzie umożliwiał ocenę i ewidencję uczniów, organizację i prowadzenie zajęć lekcyjnych, tworzenie zestawień i raportów.

Reklama

System e-dziennik

Będzie nie tylko źródłem bieżących informacji dla rodziców, ale również narzędziem, które odpowiednio wykorzystywane w szkole, dostarczy cennych informacji, które pozwolą na podniesienie poziomu kształcenia i eliminowanie problematycznych obszarów. Wprowadzenie e-dziennika wpłynie na poprawę wizerunku szkoły jako stosującej nowoczesne rozwiązania w edukacji.

PELNE NOTOWANIA

Comarch S.A. Spółka koncentruje swą działalność na projektowaniu, wykonywaniu i dostarczaniu systemów informatycznych, obejmujących oprogramowanie, sprzęt komputerowy i sieciowy, usługi wdrożeniowe, szkoleniowe i eksploatacyjne. Ofertę kieruje dla firm telekomunikacyjnych przemysłowych i sektora finansowego. Duży udział w przychodach mają kontrakty eksportowe.

Opr. MZB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »