Reklama

DI BRE podwyższa rekomendację dla PZU

Analitycy DI BRE, w raporcie z 22 lipca podwyższyli rekomendację dla PZU do "akumuluj" z "trzymaj". Jednocześnie podwyższona została cena docelowa akcji spółki do 475 zł z 435 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 433 zł za akcję. W piątek o 16.18 za akcje PZU płacono 448,45 zł. "Podwyższamy naszą 9-miesięczną cenę docelową o 9 proc. do 475 zł oraz podnosimy naszą rekomendację do +akumuluj+ z +trzymaj+. Pomimo że rewidujemy w dół naszą prognozę skonsolidowanego zysku netto na rok bieżący o 2 proc. do 2,8 mld zł, podwyższamy naszą prognozę dywidendy z zysku za 2013 aż o 51 proc. do 50 zł na akcję" - napisano w raporcie.

"W naszej opinii, tak wysoka wypłata do akcjonariuszy jest możliwa po tym jak ZWZ PZU Życie zatwierdziło aż 3,8 mld zł dywidendy za rok 2012, w tym 2 mld zł płatnej z kapitałów rezerwowych. Ta dywidenda ze spółki zależnej zostanie rozpoznana przez PZU na sprawozdaniu jednostkowym jako przychód w II kw., który znacząco wypłynie na jej zysk netto zarówno w pierwszym półroczu (4,7 mld zł), jak i całym roku (5,1 mld zł)" - dodano.

Reklama

Analitycy DI BRE prognozują, że w 2013 roku PZU będzie miała 2,79 mld zł zysku netto, 1,36 mld zł wyniku technicznego i 16,88 mld zł składki przypisanej netto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »