Reklama

DM BOŚ obniżył cenę docelową Action

DM BOŚ w raporcie z 26 października obniżył cenę docelową Action do 5,8 zł z 6,5 zł, podtrzymując zalecenie "sprzedaj". Analitycy po raz kolejny obniżyli prognozy zysku dla spółki ze względu na słabe wyniki za pierwszą połowę 2016 roku i oczekiwane jeszcze słabsze w drugiej połowie (straty z tytułu sprzedaży dawnych zapasów).

Ze względu na słabe wyniki za I poł. 2016 oraz oczekiwane jeszcze słabsze w II półroczu za sprawą strat z tytułu sprzedaży dawnych zapasów po raz kolejny obniżyliśmy prognozy zysku dla Spółki na 2016 rok i lata następne. Prawdopodobnie zostaną w IV kw. br. utworzone rezerwy (39,7 mln zł) na zaległości podatkowe VAT, co potencjalnie obciąża nasze prognozy zysków.

Spodziewają się oni wyjątkowo słabych wyników za trzeci kwartał, zważywszy na strukturalne problemy spółki i wymagające warunki na rynku. "Wspomniane zmiany prognoz w połączeniu z włączeniem do wyceny ewentualnego wypływu gotówki na zapłatę zaległości podatkowych w wysokości 79,4 mln zł, spowodowały kolejny spadek naszej 12-miesięcznej wyceny walorów spółki" - napisano w raporcie.

Reklama

Raport wydano przy kursie 6,2 zł. W środę na zamknięciu sesji papiery firmy kosztowały 6,36 zł.

Dowiedz się więcej na temat: ze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »