Reklama

Dywidenda Budimeksu może być wyższa

Budimex zamierza wypłacić "godziwą" dywidendę za 2011 rok. Gdyby wypłata sięgnęła 100 proc. zysku, dywidenda mogłaby być wyższa niż wypłacona za 2010 rok. Zarząd nie wydał jednak jeszcze konkretnej rekomendacji w tej kwestii - poinformował prezes Budimeksu Dariusz Blocher na spotkaniu z dziennikarzami.

Reklama

"Podtrzymuję, że wypłacimy godziwą dywidendę za 2011 r. Tak jak mówiłem wcześniej, ja bym chciał, aby część zysku pozostawała w firmie, ale patrząc na apetyty akcjonariuszy wydaje się, że może być wysoka. Nie mamy jeszcze jednak konkretnej rekomendacji.

Reklama

Ponieważ zysk spółki matki był w ubiegłym roku wyższy niż grupy, teoretycznie możliwa jest sytuacja, że przy wypłacie 100 proc. zysku dywidenda za 2011 r. mogłaby być wyższa niż w ubiegłym roku" - powiedział Blocher. Budimex na wypłatę dywidendy za 2010 r. przeznaczył łącznie 231,8 mln zł, co dało 9,08 zł na akcję. Na wypłatę został przeznaczony cały zysk za 2010 r. w wysokości 226,28 mln zł oraz 5,53 mln zł z kapitału zapasowego.

Dowiedz się więcej na temat: Budimex SA | 100

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »