EI nie zrezygnował z Jelfy

Enterprise Investors (EI), który jest konkurentem litewskiego Sanitasu w walce o Jelfę, nie zrezygnował z ogłoszenia wezwania i jeśli je ogłosi to na 100 proc. akcji. O swojej decyzji poinformuje w pierwszym tygodniu kwietnia - poinformował Ryszard Wojtkowski, partner w EI.

Enterprise Investors (EI), który jest konkurentem litewskiego Sanitasu w walce o Jelfę, nie zrezygnował z ogłoszenia wezwania i jeśli je ogłosi to na 100 proc. akcji. O swojej decyzji poinformuje w pierwszym tygodniu kwietnia - poinformował Ryszard Wojtkowski, partner w EI.

"Zrobimy to w pierwszym tygodniu kwietnia, ale nie mogę powiedzieć na 100 proc. Jesteśmy zmotywowani, zorganizowani i zdeterminowani jak nigdy dotąd. Wiemy, że musielibyśmy zrobić wezwanie na 100 proc., żeby ono miało sens i po wyższej cenie. Analizujemy tę sytuację czy to jest możliwe" - powiedział PAP Wojtkowski.

"Informacje o tym, że zrezygnowaliśmy są mocno przesadzone (...) Wiemy, że rynek potrzebuje naszej reakcji i nie możemy tego rynku rozczarować, więc podejmiemy decyzję w odpowiednim momencie i zakomunikujemy ją" - dodał.

Reklama

Powiedział również, że jeśli EI zrezygnuje z ogłoszenia wezwania, to niezwłocznie poda tę informację do wiadomości publicznej.

"Jeżeli podjęlibyśmy decyzję, że nie robimy tego wezwania, to żeby nie robić zamieszania i żeby nie tworzyć nadmiernych oczekiwań, też to ogłosimy - wtedy kiedy taką decyzję podejmiemy. Ale dopóki takiej decyzji nie ogłosiliśmy to jesteśmy w grze" - powiedział Wojtkowski.

"Będziemy to ogłaszać być może wcześniej, ale najbardziej prawdopodobny termin to jest pierwszy tydzień kwietnia" - dodał.

W ubiegłą środę, 8 marca rozpoczęły się zapisy w wezwaniu litewskiego Sanitasu, ogłoszonym poprzez jego polską spółkę, do sprzedaży wszystkich nie należących do niego 90,01 proc. akcji Jelfy po 93 złote za sztukę. Zapisy potrwają do 6 kwietnia.

Sanitas przebił tym samym wcześniejszą ofertę funduszu Logis Partners zarządzanego przez Enterprise Investors, na dzień przed zakończeniem wezwania EI, który chciał zapłacić 90 zł za akcję. Wezwanie EI nie doszło do skutku z powodu zbyt małego zainteresowania.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) wraz z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) i PZU, które łącznie mają 47,83 proc. akcji Jelfy, chciało wcześniej wspólnie jako konsorcjum sprzedać ten pakiet akcji Jelfy, jednak porozumienie w sprawie wspólnej sprzedaży wygasło 28 lutego.

Analitycy spodziewają się, że teraz każda z tych stron sprzeda akcje Jelfy już samodzielnie, czekając na to kto zaoferuje wyższą cenę.

Resort skarbu ma ok. 3,9 proc. akcji Jelfy, państwowa ARP ma ok. 27,7 proc., a grupa PZU ok. 16,7 proc.

W piątek na warszawskiej giełdzie cena akcji Jelfy o godzinie 11.50 wynosiła 92 złote.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wezwania | 100 | zrezygnowali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »