Reklama

Getin Holding ustalił cenę emisyjną akcji

Cena emisyjna 18 mln akcji serii O Getin Holding została ustalona na 9,25 zł za akcję - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

W ubiegłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny akcji serii O Getin Holdingu. Prospekt emisyjny sporządzono w związku z ofertą publiczną 18.000.000 akcji serii O.

Oferującym akcje jest Noble Securities.

W grudniu 2010 roku NWZA Getin Holding zdecydowało o emisji do 18 mln akcji serii O. Dzień prawa poboru ustalono na 21 marca 2011 r.

Według wcześniejszych informacji środki z emisji miały być przeznaczone na dalszy rozwój grupy.

- - - - -

Getin Holding planuje, że z emisji akcji serii O pozyska około 160 mln zł

Getin Holding planuje, że z emisji akcji serii O pozyska około 160 mln zł netto. Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na dokapitalizowanie spółek z grupy, a także na możliwe kolejne akwizycje - poinformowała spółka w prospekcie.

Reklama

Getin Holding chce, by około 60 mln zł środków z emisji trafiło na dokapitalizowanie Idea Banku oraz Panoramy Finansów, aby zapewnić tym spółkom rozwój działalności skierowanej dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Na realizację tego celu przeznaczone będzie ok. 36 mln zł w I półroczu 2011 r. i około 24 mln zł w II półroczu 2011 r.

Na akwizycje trafić ma około 70 mln zł, z czego około połowę spółka może przeznaczyć na zakup Allianz Bank Polska.

"Ponadto spółka prowadzi działania zmierzające do poszerzenia swojej Grupy. W chwili obecnej nie zostały podjęte wiążące decyzje o nabyciu udziałów/akcji innych podmiotów. Realizacja tego celu jest uzależniona od pojawienia się atrakcyjnych ofert rynkowych" - napisano w prospekcie.

Około 30 mln zł przeznaczone ma być na podniesienie kapitału i rozwój rosyjskiego OAO AB Kubanbanku. Getin zamierza zrealizować ten cel w II półroczu 2011 r.

Getin Holding oferuje 18.000.000 akcji serii O z zachowaniem prawa poboru. Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 9,25 zł.

Dzień prawa poboru ustalono na 21 marca 2011 roku.

Na jedną akcję posiadaną przez akcjonariuszy w dniu prawa poboru przypadać będzie jedno jednostkowe prawo poboru.

Leszek Czarnecki posiada bezpośrednio i pośrednio 55,7 proc. kapitału zakładowego spółki. Według informacji spółki zamierza on wziąć udział w ofercie.

Oferującym akcje jest Noble Securities.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »