Reklama

GTC ustaliło cenę emisyjną akcji serii I

Zarząd Globe Trade Centre ustalił cenę emisyjną akcji serii I na poziomie 4,45 zł za akcję. Zrezygnował z prawa od zaoferowania liczby akcji mniejszej niż wskazana w uchwale o podwyższeniu kapitału zakładowego, w związku z czym zaoferowanych zostanie 100 mln akcji spółki - podało GTC w komunikacie.

Jedno jednostkowe prawo poboru będzie uprawniało do objęcia z pierwszeństwem około 0,46 akcji serii I. Dniem prawa poboru jest 4 czerwca.

Spółka poinformowała, że prospekt sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii I oraz ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie 219.372.990 jednostkowych praw poboru akcji serii I, praw do akcji serii I oraz akcji serii I do obrotu na rynku podstawowym warszawskiej giełdy został złożony do Komisji Nadzoru Finansowego, jednak nie został jeszcze zatwierdzony.

Rada nadzorczą GTC wyraziła zgodę na ustaloną przez zarząd spółki cenę emisyjną.

Reklama

Akcjonariusze GTC podczas kwietniowego walnego zgromadzenia zdecydowali o emisji maksymalnie 100 mln akcji serii I.

Spółka podawała wcześniej, że chce przeprowadzić emisję akcji z prawem poboru w wysokości 100 mln euro, która wzmocniłaby jej strukturę kapitałową oraz pozycję gotówkową.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »