Reklama

Hawe Telekom podpisał umowę z ATM

Hawe Telekom, spółka z Grupy Hawe i MEDIATEL, podpisała umowę obejmującą sprzedaż infrastruktury światłowodowej oraz jej obsługę z ATM S.A. Hawe Telekom zarobi na sprzedaży włókien światłowodowych 4,2 mln zł, dodatkowo przychody z tytułu usług serwisowych objętych umową wyniosą ok. 120 tys. zł rocznie.

Hawe Telekom, spółka z Grupy Hawe i MEDIATEL, podpisała umowę obejmującą sprzedaż infrastruktury światłowodowej oraz jej obsługę z ATM S.A. Hawe Telekom zarobi na sprzedaży włókien światłowodowych 4,2 mln zł, dodatkowo przychody z tytułu usług serwisowych objętych umową wyniosą ok. 120 tys. zł rocznie.

- To kolejna ważna umowa jaką Hawe Telekom podpisało w ostatnim czasie. Niedawno informowaliśmy o 20-letniej umowie z T-Mobile, teraz podpisaliśmy umowę z ATM a równolegle pracujemy nad kolejnymi kontraktami. Widzimy, że zapotrzebowanie na infrastrukturę światłowodową jest bardzo wysokie - powiedział prezes Hawe Piotr Kubaszewski.

Umowę zawarto bezterminowo.

Skonsolidowane przychody Grupy Hawe w I-III kwartale br. wyniosły 202,85 mln zł, zysk operacyjny 25,46 mln zł, a zysk netto 20,37 mln zł.

Hawe Telekom z sukcesem kontynuuje pozyskiwanie kolejnych klientów i umów na świadczenie usług dzierżawy tzw. "ciemnych włókien światłowodowych". W zeszłym roku podpisano umowy m.in. z ATM, Dial Telecom oraz rozszerzono umowę z Vectra. Już wcześniej klientami Hawe są praktycznie prawie wszyscy najważniejsi gracze polskiego rynku telekomunikacyjnego, w tym m.in.: UPC, Polkomtel, Netia, Multimedia Polska, GTS Poland, T-Mobile Polska i inni.

Reklama

W skład Grupy Kapitałowej Hawe, która działa w obszarze telekomunikacji, wchodzą: Hawe SA - spółka publiczna i dominująca Grupy Hawe, Grupa Mediatel, Hawe Telekom oraz Hawe Budownictwo. W skład Grupy Hawe wchodzi także spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe, która realizuje projekt budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową o długości ponad 2.200 km w województwie warmińsko-mazurskim oraz sieci w województwie podkarpackim o długości ponad 2.000 km.

Hawe

Grupa Kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej przez spółki zależne, infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Ponadto, poprzez dedykowaną spółkę ORSS realizuje projekt budowy, a następnie eksploatacji i zarządzania siecią szerokopasmową o długości ponad 2200 km w województwie warmińsko-mazurskim oraz sieci w województwie podkarpackim o długości ponad 2000 km. Wartość tych projektów realizowanych w latach 2013-2015 wyniesie 627 mln zł.

W skład Grupy Kapitałowej Hawe wchodzą: Hawe SA - spółka publiczna i dominująca Grupy Hawe, Grupa Mediatel, Hawe Telekom oraz Hawe Budownictwo, a także Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe oraz Otwarte Mazowieckie Sieci Szerokopasmowe.

Hawe S.A. jest spółką publiczną, której akcje od 2007 roku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 16 marca 2012 roku w mWIG40. Głównymi obszarami działalności Hawe jest zarządzanie aktywami spółek zależnych, pozyskiwanie kapitału i finansowania oraz wsparcie w opracowywaniu strategicznych kierunków rozwoju Grupy.

Hawe Telekom, teraz wchodzące w skład Grupy Mediatel, jest jedynym w Polsce "operatorem dla operatorów" świadczącym swoje usługi w oparciu o własną Ogólnopolską Sieć Światłowodową o długości ponad 4.000 km. Usługi te obejmują sprzedaż i dzierżawę rurociągu teletechnicznego i włókien światłowodowych, realizację transmisji danych, dostępu do internetu, kolokacji oraz usług nadzoru i serwisu sieci. Jest to pierwsza tak kompleksowa oferta na rynku. Wśród klientów spółki znajdują się wszyscy Polscy operatorzy telekomunikacyjni i wielu zagranicznych.

Mediatel jest spółką telekomunikacyjną notowaną na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka powstała w 2008 roku w efekcie połączenia kilku spółek o ugruntowanej pozycji rynkowej, posiadających komplementarne oferty. Teraz, w ramach Grupy Hawe, koncentruje się na świadczeniu usług dla innych operatorów w tym usług telekomunikacyjnych na rynku hurtowym.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telekom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »