Reklama

Infosystems zebrał z rynku 6,5 mln zł

Infosystems pozyskał z rynku 6,5 mln zł w ramach emisji miliona akcji serii C. Cały pakiet akcji objęli dwaj inwestorzy instytucjonalni.

Notowana na rynku NewConnect spółka Infosystems pozyskała 6,5 mln zł z emisji 1 mln akcji serii C. Całą emisję, po cenie znacznie wyższej niż obecny kurs giełdowy, objęli dwaj inwestorzy instytucjonalni. Środki z emisji zostaną przeznaczone przede wszystkim na stworzenie systemu, który zrewolucjonizuje przemysł wydawniczy i poligraficzny, nie tylko w Polsce ale również na rynkach zagranicznych.

- Zakończona właśnie emisja akcji to ogromny sukces dla Infosystems. Powód do zadowolenia jest tym większy, że naszymi partnerami zostały dwa uznane i aktywne podmioty na rynku kapitałowym. Nowi akcjonariusze obejmując akcje po cenie 6,50 zł/akcję zdecydowali się zapłacić za nasze akcje znacznie więcej niż wynosi obecny kurs giełdowy co oznacza, że po przeanalizowaniu planów spółki i technologii, którą dysponujemy wierzą w sukces naszych planów rozwoju i ekspansji na rynki zagraniczne. - powiedział Mariusz Sosnowski, prezes zarządu Infosystems. Zdaniem prezesa, pozyskany kapitał w znacznym stopniu przyśpieszy rozwój działalności firmy.

Reklama

Spółka zamierza przeznaczyć środki z emisji na zakup autorskich praw majątkowych do systemów oferty produktowej oraz na projekt mający na celu stworzenie nowego systemu wydawniczego.

Sprawdź notowania spółki Infosystems

Infosystems

projektuje i tworzy oprogramowania dla przedsiębiorstw z branży poligraficznej oraz opakowaniowej. Proponowane przez spółkę z NewConnect rozwiązania usprawniają zarządzanie oraz zwiększają efektywność pracy zakładów poligraficznych oraz przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji opakowań. Od 2009 roku spółka rozwijają strategiczną współpracę z Eastman Kodak.

Opr. MM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »