Reklama

KGHM chce wypłacić 8 zł dywidendy na akcję

Zarząd KGHM zaproponuje walnemu zgromadzeniu wypłatę 8 zł dywidendy na akcję, co oznacza, że na wypłatę dla akcjonariuszy trafi 1,6 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Rekomendowany przez zarząd poziom dywidendy pozwoli na realizację programu inwestycyjnego wynikającego ze strategii spółki na lata 2009-2018 związanego ze zwiększeniem produkcji grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź do 700 tys. t miedzi w koncentracie rocznie oraz dywersyfikacją działalności. Ponadto w perspektywie kolejnych lat spółka zakłada kontynuację i rozpoczęcie nowych, kapitałochłonnych inwestycji w core business, które są kluczowe dla utrzymania efektywności ciągu technologicznego" - napisano w komunikacie.

"Rekomendowana wysokość dywidendy w opinii zarządu stanowi kompromis pomiędzy bieżącym interesem akcjonariuszy i potrzebą zabezpieczenia funkcjonowania spółki w długim horyzoncie czasu" - dodano.

Reklama

Wniosek zarządu będzie teraz oceniony przez radę nadzorczą. Prezes Wirth zapowiadał, że rada zajmie się sprawą dywidendy na posiedzeniu 18 maja. Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku KGHM za rok 2010 podejmie Zwyczajne walne zgromadzenie KGHM.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »