KNF nałożyła na PZU karę w wysokości 900 tys. zł

KNF nałożyła 900 tys. zł kary na PZU w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania - poinformowała we wtorek w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego. PZU zwraca uwagę, że decyzja Komisji nie jest prawomocna.

"Komisja jednogłośnie nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 900 tysięcy złotych, za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych" - czytamy w komunikacie Komisji.

Jak podano, "naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2014-2016 roku".

Reklama

W komunikacie zaznaczono, że Komisja "stosowała już sankcje za naruszenia, obejmujące częściowo wskazany okres. Zakład ubezpieczeń wdrożył zaś intensywne środki zaradcze oraz usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary" - podała KNF.

Rzecznik prasowy PZU Damian Ziąber powiedział, że spółka jeszcze nie otrzymała pisma z Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie. - Jak tylko dostaniemy takie pismo, to odniesiemy się do jego treści - zaznaczył. - Zakładamy, że decyzja KNF nie jest prawomocna - dodał.

Sprawdź bieżące notowania PZU na stronach BIZNES INTERIA.PL

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »