Reklama

Millennium DM podnosi cenę docelową akcji Pekao

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 13 listopada, podwyższyli cenę docelową akcji Pekao do 139,1 zł ze 134,1 zł wcześniej. Jednocześnie podtrzymali rekomendację "neutralnie".

Raport wydano przy kursie 152,7 zł.

Reklama

"Obecnie Pekao jest notowany przy wskaźniku P/E na lata 2012/13 na poziomie 13,7 i 14,6 przy średniej 12,3 i 12,9 - spółka jest notowana z premią w stosunku do konkurentów. Premia jest w części uzasadniona mniejszą niż średnia rynkowa wrażliwością wyników na wahania koniunktury oraz regularnie płaconymi dywidendami (DY za 2012 rok może w umiarkowanie optymistycznym scenariuszu nawet przekroczyć 5 proc.)" - napisano w raporcie.

Dodano, że w przyszłym roku wyniki Pekao będą pod presją spadających stóp procentowych, które niekorzystnie wpłyną na wynik odsetkowy. Dużą niewiadomą jest dodatkowo poziom rezerw, które do tej pory były stosunkowo niskie.

"Mając na względzie naszą wycenę akcji Pekao (139,1 zł) utrzymujemy rekomendację +neutralnie+ na walory spółki. Spółka jest przewartościowana na tle konkurentów, jednak w warunkach pogarszania się koniunktury gospodarczej, walory Pekao były postrzegane jako stosunkowo bezpieczna przystań dla inwestorów (wysoka dywidenda, niższe ryzyko negatywnych niespodzianek w wynikach). W związku z tym sądzimy, że premia w wycenie giełdowej jest obecnie częściowo uzasadniona i będzie się utrzymywała" - poinformowali analitycy Millennium DM.

Dowiedz się więcej na temat: ze | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »