Multimedia Polska S.A. opublikowała prospekt emisyjny - zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych od 16 do 28 maja 2014 r.

Multimedia Polska ("Spółka"), jeden z trzech wiodących na polskim rynku operatorów kablowych dostarczający usługi telewizji, szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz telefonii stacjonarnej i mobilnej, opublikowała prospekt emisyjny i rozpoczyna ofertę publiczną akcji.

Multimedia Polska ("Spółka"), jeden z trzech wiodących na polskim rynku operatorów kablowych dostarczający usługi telewizji, szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz telefonii stacjonarnej i mobilnej, opublikowała prospekt emisyjny i rozpoczyna ofertę publiczną akcji.

Oferta publiczna obejmuje do 45.157.646 akcji zwykłych serii A o wartości nominalnej 1 zł każda. Akcje oferowane stanowią 49,2 proc. akcji spółki. Inwestorzy Indywidualni mogą składać zapisy na akcje od 16 do 28 maja 2014 r. w Punktach Obsługi Klienta ("POK") firm inwestycyjnych w całej Polsce. Zapisy będą przyjmowane po Cenie Maksymalnej, która została ustalona na 21 zł. Debiut akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ("GPW") planowany jest na 11 czerwca 2014 r.

- Oferta publiczna Multimedia Polska umożliwia potencjalnym inwestorom zaangażowanie się w spółkę o stabilnym modelu biznesowym i ugruntowanej pozycji rynkowej. Wysoka jakość ogólnopolskiej infrastruktury, rozpoznawalna marka oraz baza lojalnych klientów sprawiają, że z roku na rok jesteśmy w stanie generować solidne zyski i dzielić się nimi z akcjonariuszami - mówi Andrzej Rogowski, Prezes Zarządu Multimedia Polska.

Reklama

Struktura oferty

Oferta Multimedia Polska obejmuje do 45.157.646 akcji sprzedawanych przez obecnych akcjonariuszy spółki: M2 Investments Limited, Tri Media Holdings Limited, Dunaville Trading Limited oraz Collegium Anetta Kolasińska i Wspólnicy ("Akcjonariusze Sprzedający"). W przypadku przydziału wszystkich oferowanych akcji będą one stanowić 49,2 proc. kapitału.

Oferta publiczna skierowana jest do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce. Jednocześnie akcje sprzedawane są w ramach oferty prywatnej (private placement) zagranicznym inwestorom instytucjonalnym. Intencją spółki jest przydzielenie Inwestorom Indywidualnym około 10 proc. oferowanych akcji.

Zasady składania zapisów

Inwestorzy Indywidualni mogą składać zapisy po Cenie Maksymalnej, która została ustalona na 21 zł.

Inwestor Indywidualny może złożyć zapis na nie mniej niż 10 akcji oferowanych.

Zapisy Inwestorów Indywidualnych będą przyjmowane od 16 do 28 maja 2014 r. w Punktach Obsługi Klienta:

" CDM Pekao

" DM Pekao

" DM mBanku

" DI Xelion

" BM Alior Banku

" DM BOŚ

Cena sprzedaży, liczba akcji sprzedawanych oraz przydział

28 maja 2014 r. zostanie ustalona Cena Sprzedaży akcji dla Inwestorów Indywidualnych oraz Cena Sprzedaży dla Inwestorów Instytucjonalnych.

Cena Sprzedaży dla Inwestorów Instytucjonalnych może zostać ustalona na poziomie wyższym niż Cena Maksymalna. Cena Sprzedaży dla Inwestorów Indywidualnych nie będzie wyższa od tego poziomu. Najpóźniej w dniu ustalenia Ceny Sprzedaży, tj. 28 maja 2014 r., Akcjonariusze Sprzedający podejmą decyzję o ostatecznej liczbie akcji oferowanych w ramach Oferty.

Przydział akcji zostanie dokonany w dniu 3 czerwca 2014 r.

Ograniczenie w zbywaniu akcji

Zarówno Akcjonariusze Sprzedający, jak i Spółka zobowiązali się nie dokonywać transakcji, które mogłyby skutkować emisją, ofertą dotyczącą sprzedaży lub emisji, sprzedażą lub rozporządzeniem akcjami w okresie 180 dni od debiutu akcji spółki na GPW.

Oferta publiczna - harmonogram*

Najważniejsze daty oferty publicznej akcji Multimedia Polska przedstawia poniższa tabela:

15 maja  	Publikacja prospektu i Ceny Maksymalnej 
15 - 28 maja 	Budowa księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych 
16 - 28 maja (ostatniego dnia do godz. 18:00)	Zapisy na akcje Inwestorów Indywidualnych 
28 maja	Ustalenie i publikacja Ceny Sprzedaży dla Inwestorów Indywidualnych i Ceny Sprzedaży dla Inwestorów Instytucjonalnych, ustalenie ostatecznej liczby Akcji Oferowanych w ramach Oferty oraz ostatecznej liczby Akcji Oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów
29 maja - 2 czerwca	Zapisy na akcje Inwestorów Instytucjonalnych  
3 czerwca	Przydział Akcji Oferowanych
11 czerwca	Planowany pierwszy dzień notowań Akcji na GPW

* Daty dotyczące harmonogramu oferty mogą ulec zmianie

Struktura akcjonariatu

Głównymi akcjonariuszami Multimedia Polska są M2 Investments Limited (ok. 51,9 proc. akcji) oraz Tri Media Holdings Limited (ok. 46,5 proc. akcji). M2 Investments Limited jest kontrolowana pośrednio przez Tomasza Ulatowskiego i Ygala Ozechova, współprzewodniczących RN spółki.

Tri Media Holdings Limited jest spółką pośrednio kontrolowaną przez Emerging Ventures (EVL) Limited.

Pozostali akcjonariusze posiadają łącznie ok. 1,6 proc.

Po zakończeniu oferty, zakładając objęcie przez inwestorów wszystkich oferowanych akcji, udział dotychczasowych akcjonariuszy w kapitale wyniesie ok. 50,8 proc.

* W przypadku całkowitego wykonania opcji Greenshoe

Konsorcjum

UBS Investment Bank pełni funkcję Wyłącznego Globalnego Koordynatora i Współprowadzącego Księgę Popytu. UniCredit pełni rolę Współprowadzącego Księgę Popytu oraz Oferującego, a Raiffeisen Centrobank pełni funkcję Współmenedżera Oferty.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »