Obligacje Admiral Boats zadebiutowały na Catalyst

Obligacje spółki Admiral Boats S.A. (producenta i dystrybutora łodzi rekreacyjnych) o wartości 5 mln złotych zadebiutowały dzisiaj na rynku Catalyst. Na początku lipca spółka zadebiutowała na NewConnect. Z emisji akcji pozyskała ponad 1,7 mln zł.

Admiral Boats wprowadził do obrotu 5 tys. obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej równej cenie emisyjnej 1000 zł każda. Posiadaczom obligacji będzie wypłacany półrocznie kupon w wysokości WIBOR 6M + 6,95 proc. marży w skali roku. Wykup obligacji zostanie przeprowadzony w grudniu 2012 roku.

Środki z emisji obligacji, podobnie jak kapitał pozyskany z emisji akcji, przeznaczone zostaną na działania inwestycyjne związane z rozbudową hali produkcyjnej, automatyzacją wydziału laminatów, rozwojem biura projektowego oraz zwiększeniem powierzchni magazynowej.

Reklama

- Debiut na rynku Catalyst to kolejny krok w realizacji przyjętych planów rozwoju spółki. Pozyskany kapitał pozwoli nam zwiększyć moce produkcyjne o blisko 40 proc., co z kolei umożliwi szerszą ekspansję na rynki Europy Zachodniej - mówi Andrzej Bartoszewicz, prezes Admiral Boats.

Admiral Boats S.A. w I półroczu 2011 roku osiągnął przychody w wysokości 7 946,5 tys. zł. To o ponad 300 proc. więcej w odniesieniu do tego samego okresu ubiegłego roku. W I półroczu 2010 roku przychody wyniosły 2 696,7 tys. zł. Zysk Admiral Boats S.A. w I półroczu 2011 roku wyniósł 792 tys. zł, czyli o ponad 230 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku. W I półroczu 2010 roku zysk wyniósł 338 tys. zł.

- Na tak dobry wynik miało wpływ kilka czynników. W tym roku wprowadziliśmy ponad 10 nowych modeli łodzi, zarówno rekreacyjnych, jak i sportowych. Weszliśmy również na nowy rynek zbytu. W tym roku rozpoczęliśmy sprzedaż łodzi na rynek norweski. Było to możliwe dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji i obligacji - mówi Andrzej Bartoszewicz.

- Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie polskimi łodziami za granicą. 99 proc. naszych wyrobów eksportujemy do krajów Europy Zachodniej, a w szczególności do Holandii, Norwegii i Niemiec. Zamówienia na ten rok opiewają na kwotę 3,8 mln euro. Szacujemy, że przychody spółki w 2011 roku wyniosą ponad 13 mln zł, a w 2012 roku ponad 20 mln zł. Dodatkowo planujemy wejście na rynek włoski, francuski i hiszpański - dodaje Andrzej Bartoszewicz.

Obecne moce produkcyjne wynoszą około tysiąca łodzi rocznie. Po zakończeniu modernizacji zakładu wzrosną one do poziomu około 1500 sztuk. Rozwój biura projektowego pozwoli poszerzyć ofertę spółki o nowe modele, w tym w szczególności wprowadzenie do oferty modeli sportowych. W 2010 roku spółka miała w ofercie 12 modeli łodzi. Aktualnie oferta została poszerzona do 25 modeli. Rozwinięte biuro projektowe pozwoli również elastycznie dostosować ofertę łodzi do wymagań odbiorców.

Umowy na 2011 rok obejmują produkcję 1100 łodzi. Struktura przychodów - według portfela zamówień - przedstawia się następująco: 52 proc. przychody z rynku holenderskiego, 32 proc. z rynku norweskiego i 16 proc. z rynku niemieckiego.

Admiral Boats

Producent i dystrybutor łodzi rekreacyjnych. Spółka powstała w 2010 r. z przekształcenia działającej od 2007 r. Lamirs Nowy B. Sirocka Spółka Jawna, która została wniesiona aportem do Admiral Boats S.A. W latach 2009-2010 spółka nawiązała współpracę z największymi importerami łodzi z Holandii, a także z dwoma dealerami z Norwegii, co pozwoliło na zwiększenie sprzedaży. W 2010 roku, jeszcze w ramach Lamirs Nowy B. Sirocka Spółka Jawna, spółka sprzedała ponad 700 łodzi o łącznej wartości ponad 4,8 mln zł, osiągając przy tym zysk netto w wysokości prawie 1 mln zł. W pierwszych czterech miesiącach 2011 roku Admiral Boats S.A. uzyskał przychody w wysokości ponad 3 mln zł, pomimo że sprzedaż spółki charakteryzuje się sezonowością i większość przychodów realizowana jest w II i III kwartale. Wszystkie łodzie produkowane przez Admiral Boats mają znak bezpieczeństwa CE przyznawany przez instytucję certyfikującą (Polski Rejestr Statków). Dodatkowo spółka zastrzegła na terenie Unii Europejskiej wzory użytkowe swoich łodzi.

Sprawdź bieżące notowania Admiral Boats na stronach BIZNES INTERIA.PL

Opr. KM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Admiral Boats S.A. | spółki | spółka | Catalyst | obligacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »