PCZ: Po trzech kwartałach prognoza zysku na 2012 r. zrealizowana w 86 proc.

Polski Holding Medyczny PCZ zachowuje wysoką dynamikę wzrostu wyników finansowych. Po 9 miesiącach jest bliski zrealizowania prognoz na cały 2012 r. i zapowiada dalsze inwestycje.

Polski Holding Medyczny PCZ zachowuje wysoką dynamikę wzrostu wyników finansowych. Po 9 miesiącach jest bliski zrealizowania prognoz na cały 2012 r. i zapowiada dalsze inwestycje.

Przychody netto ze sprzedaży Grupy PCZ za trzy kwartały 2012 r. wyniosły 55,3 mln zł, co oznacza wzrost o 27 proc. w ujęciu rok do roku i realizację prognozy na cały 2012 r. w 74 proc.. Zysk operacyjny wzrósł o 54 proc. do 14,8 mln zł, zysk netto wzrósł o 50 proc. do 10,4 mln zł, co stanowi 86 proc. prognozy na cały 2012 r.

Konsekwentnie realizujemy strategię obecności na szerokim rynku zdrowia ludzkiego. Jest to ogromny rynek, wart ponad 100 mld zł rocznie, i co dla nas istotne, względnie odporny na osłabienie koniunktury gospodarczej - mówi Romuald J. Ściborski, prezes PCZ SA..

Reklama

Dla naszych akcjonariuszy i obligatariuszy ważne jest, że dynamikę wzrostu zachowujemy na poziomie przychodów, zysku operacyjnego i zysku netto. Dotyczy to zarówno wyników jednostkowych, jak i skonsolidowanych - podkreśla Prezes Ściborski.

PCZ jako jednostka dominująca w grupie kapitałowej po 9 miesiącach osiągnęła przychody w wysokości 25,6 mln zł (wzrost o 44 proc. r/r), zysk operacyjny w wysokości 11,7 mln zł (wzrost o 34 proc. r/r) i zysk netto w wysokości 9,5 mln zł (wzrost o 40 proc. r/r), co stanowi 94 proc. prognozy zysku netto na cały 2012 r.

Jesteśmy spółką o największej kapitalizacji na rynku NewConnect, ale w planach przenosin na rynek główny GPW musimy uwzględnić obecne nastroje giełdowe - dodaje Ściborski. Chcemy jednak dalej inwestować i rozwijać się. Ponieważ nasza działalność przynosi zyski, a zadłużenie kapitałów własnych jest bardzo niskie, środki na rozwój chcemy pozyskać z trwającej właśnie oferty publicznej obligacji.

Subskrypcja maksymalnie 30 tys. trzyletnich obligacje serii C potrwa do 9 listopada. Oprocentowanie obligacji będzie stałe i wyniesie 11 proc. w skali roku. Środku z emisji, w zależności od ostatecznie pozyskanej kwoty, zostaną przeznaczone na nabycie innych podmiotów z branży medycznej, utworzenie hurtowni farmaceutycznej oraz realizację projektu wybudowania kompleksu sanatoryjno-termalnego na terenie Uzdrowiska Ciepłowody Przerzeczyn-Zdrój. Obligacje kierowane są do Inwestorów, którzy planują nabyć co najmniej 210 obligacji o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Termin wykupu obligacji to 31 października 2015 r. Autoryzowanym Doradcą Emitenta jest Salwix sp. z o.o.

PCZ

PCZ S.A. jest podmiotem dominującym Polskiego Holdingu Medycznego PCZ. W skład holdingu wchodzi 10 podmiotów, prowadzących 17 przedsiębiorstw leczniczych, w tym: 4 szpitale, 4 sanatoria, 6 przychodni, pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne, 3 apteki oraz hurtownię medyczną. Grupa we własnym zakresie obsługuje pełen cykl medyczny, od stworzenia bazy lokalowej i sprzętowej, zbudowania rynku usług, pozyskiwania towarów zewnętrznych, do dostarczenia produktu tj. świadczenia medycznego dla końcowego odbiorcy, czyli pacjenta. Polski Holding Medyczny PCZ świadczy usługi medyczne dla ok. 400 000 pacjentów rocznie.

Opr. KM

Sprawdź bieżące notowania PCZ na stronach BIZNES INTERIA.PL

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trzech | cały | prognozy | zysk | zyski | prognoza | 2012
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »