Reklama

Pfleiderer Grajewo zmienia nazwę na Pfleiderer Group i przenosi siedzibę do Wrocławia

Pfleiderer Grajewo SA, jeden z największych i najbardziej nowoczesnych producentów materiałów na bazie drewna, płyt meblowych, blatów kuchennych oraz oklein, zmienia nazwę - od dziś to Pfleiderer Group SA. * Dzięki strategicznym zmianom jakie dokonują się w grupie kapitałowej jej struktura będzie bardziej przejrzysta, usprawnione zostanie zarządzanie po połączeniu wschodniego i zachodniego segmentu. Umożliwią one dalszy rozwój jako międzynarodowego podmiotu.

W KRS zarejestrowana została nowa nazwa - wcześniejszy Pfleiderer Grajewo S.A. to teraz Pfleiderer Group S.A. Jednocześnie siedziba została przeniesiona z Grajewa do Wrocławia. Rejestracja w KRS związana jest z decyzjami podjętymi 29 czerwca przez zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy.

Zmiany w strukturze Grupy Kapitałowej mają charakter strategiczny, a ich efektem będzie utworzenie trzech poziomów organizacji. W jej skład wchodzą obecnie: spółka holdingowa, która realizuje zadania związane z zarządzaniem Grupą, podmioty prowadzące działalność operacyjną oraz spółki produkcyjne.

Reklama

- Po zmianach jakie zaszły w naszej Grupie w ostatnim czasie staliśmy się międzynarodowym podmiotem. Z tego względu widzimy potrzebę zreorganizowania naszej struktury organizacyjnej, tak by była ona transparentna i umożliwiała bardziej efektywne zarządzanie zachodnim i wschodnim segmentem jako całością. Nowa struktura pozwoli nam również na tworzenie lepszych relacji z naszymi klientami - stajemy się dla nich jedną, międzynarodową Grupą - mówi Michael Wolff, prezes Pfleiderer Group S.A.

Po dokonanych zmianach struktura Grupy Kapitałowej będzie następująca:

* Spółka holdingowa: Pfleiderer Group S.A. (wcześniej Pfleiderer Grajewo S.A.) - podmiot zarejestrowany we Wrocławiu, do którego zadań należy zarządzanie Grupą w zakresie realizacji strategii, finansowania, controllingu oraz konsolidacji. Spółka holdingowa jest notowana na GPW w Warszawie, wchodzi w skład indeksu WIG40.

* Za poziom operacyjny Grupy odpowiadać będą dwie główne spółki: Pfleiderer Polska Sp. z o.o., której siedzibą będzie również Wrocław oraz spółka Pfleiderer Deutschland GmbH (wcześniejsza Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH). Będą one odpowiedzialne za relacje z klientami i tworzenie spójnej oferty w ramach projektu ONE PFLEIDERER. W tych strukturach funkcjonować będą działy usług wspólnych, takie jak sprzedaż, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse czy zakupów.

* Podmioty produkcyjne staną się spółkami zależnymi Pfleiderer Polska Sp. z o.o. oraz Pfleiderer Deutschland GmbH.

Siedziba notowanej na GPW w Warszawie Pfleiderer Group S.A. (wcześniej Pfleiderer Grajewo S.A.) przeniesiona została do Wrocławia.

- Przeniesienie siedziby do Wrocławia, który jest metropolią mieszczącą się w proporcjonalnej odległości od naszych fabryk znajdujących się w Polsce i w Niemczech, jest elementem integracji naszych części - Wschodniej i Zachodniej. We Wrocławiu prowadzimy szereg rekrutacji, liczymy na atuty tego miasta - jest młode i dynamiczne, ma potencjał w postaci dobrze wykształconej kadry. - dodaje Wolff.

Grajewo pozostanie siedzibą spółki produkcyjnej Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o., spółki zależnej od Pfleiderer Group S.A., do której 31 sierpnia 2016 została przeniesiona z Pfleiderer Group S.A. działalność operacyjna.

W styczniu 2016 r. zakończyła się transakcja odwrotnego przejęcia Pfleiderer GmbH przez Pfleiderer Grajewo. W efekcie połączenia powstała wiodąca polska spółka, a także jeden z czołowych europejskich producentów materiałów na bazie drewna. Proces integracji, rozpoczęty w 2015 r. zakłada, że pełna integracja Pfleiderer Group (dawniej Pfleiderer Grajewo) i Pfleiderer GmbH przyniesie synergie w wysokości przynajmniej 30 mln EUR do końca 2018 r. Zmiana nazwy oraz siedziby to kolejne kroki mające na celu pełną integrację Grupy.

O Grupie Pfleiderer

Grupa Pfleiderer z 122 letnią historią jest czołowym europejskim producentem materiałów na bazie drewna specjalizując się w produkcji w meblarstwie, przemyśle wnętrzarskim i budownictwie. Grupa produkuje m.in. standardowe płyty wiórowe, blaty kuchenne, laminaty HPL, sztuczne okleiny oraz panele na bazie drewna. Po zakończeniu transakcji odwrotnego przejęcia spółki-matki (Pfleiderer GmbH), co miało miejsce w styczniu 2016 r., Pfleiderer Grajewo S.A. (obecnie Pfleiderer Group S.A.) urósł do rangi jednego z czołowych europejskich producentów materiałów na bazie drewna o przychodach na poziomie miliarda euro. Grupa pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych w Niemczech jest liderem, natomiast w Polsce zajmuje drugą pozycję. Grupa Pfleiderer prowadzi działalność w 9 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech, zatrudniając łącznie ok. 3,3 tys. osób. Grupa jest w stanie sprzedawać produkty w całej Europie. Zarządza również oddziałami handlowymi w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii i Francji.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »