PGE ocenia luczowe jest wsparcie państwa

- PGE ocenia, że dla projektu jądrowego kluczowa jest forma wsparcia ze strony państwa - powiedział podczas środowej konferencji Krzysztof Kilian, prezes PGE.

- PGE  ocenia, że dla projektu jądrowego kluczowa jest forma wsparcia ze strony państwa - powiedział podczas środowej konferencji Krzysztof Kilian, prezes PGE.

- PGE ocenia, że dla projektu jądrowego kluczowa jest forma wsparcia ze strony państwa - powiedział podczas środowej konferencji Krzysztof Kilian, prezes PGE.

"Projekt jądrowy wzbudza wiele pytań, na które my też nie mamy odpowiedzi. Kluczowe decyzje muszą zostać podjęte w nieodległym czasie. Istotną cechą, która będzie decydowała jak będziemy się zachowywali, czy projekt będzie w ogóle możliwy będzie rola państwa, jego udział we wsparciu finansowym tego projektu" - powiedział Kilian.

Poinformował, że jest wiele możliwych instrumentów wsparcia, m.in. bezpośredni udział państwa w inwestycji, czy zwolnienia podatkowe.

Reklama

"Nie ma inwestycji w reaktor jądrowy na świecie, która nie byłaby wsparta administracyjnie przez państwo" - powiedział Kilian.

Zauważył, że projekt Polskiego Programu Energetyki Jądrowej zakłada, że państwo będzie wspierało tę inwestycję.

"W projekcie polskiego programu energetyki jądrowej jest też zapis, że trzeba inwestorowi umożliwić nabycie aktywów, które powiększyłyby bilans, by był zdolny do poniesienia nakładów inwestycyjnych na tę inwestycję. Była próba przejęcia przez PGE Energi, ale nieudana" - powiedział prezes.

"Ciężko powiedzieć jak zbudujemy finansowanie, bo nie wiemy jak będzie wyglądać pomoc ze strony państwa" - powiedział też.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Kilian | ocenianie | energia jądrowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »