Reklama

PKO BP wypłaci dywidendę w wysokości 1,33 zł na akcję

Zwyczajne walne zgromadzenie banku PKO BP zdecydowało w poniedziałek o przeznaczeniu na nagrodę z zysku (dywidendę) dla akcjonariuszy 1 mld 662 mln 500 tys. zł, co stanowi 1,33 zł brutto na jedną akcję.

"Zarząd PKO Banku Polskiego S.A. - "Bank" - informuje, że 6 maja 2019 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Banku - "ZWZ" - przeznaczyło na dywidendę dla akcjonariuszy 1.662.500.000 zł, co stanowi 1,33 zł brutto na jedną akcję" - czytamy w komunikacie zarządu PKO BP.

Poinformowano, że ZWZ ustaliło, iż dniem dywidendy, czyli dniem nabycia prawa do dywidendy będzie 31 lipca 2019 r., a terminem wypłaty dywidendy będzie 14 sierpnia 2019 r.

"Dywidenda przysługiwać będzie ze wszystkich 1.250.000.000 akcji Banku. ZWZ zdecydowało, by nie dokonywać podziału zysku za 2018 r. w kwocie 1.667.651.024 zł" - dodano.

Reklama

- - - - - -

PKO BP wzmacnia pozycję w segmencie korporacji

Wartość finansowania wszystkich rodzajów podmiotów gospodarczych przez PKO Bank Polski przekroczyła 100 miliardów złotych. Daje mu to pozycję największego banku w kraju, także w segmencie korporacyjnym i inwestycyjnym. Przewaga nad zajmującym drugą pozycje w tym zestawieniu bankiem, to ponad 20 miliardów złotych.

- Bank finansuje znaczące inwestycje, angażuje się w procesy naprawcze oraz wspiera rozwój firm konsekwentnie utrwalając wizerunek najważniejszego partnera polskiej przedsiębiorczości. Przekroczony pułap 100 miliardów w zakresie należności podmiotów gospodarczych to symboliczny poziom, który doskonale koresponduje z obchodzonym w tym roku jubileuszem stulecia banku - podkreśla Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego, nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.

Na kwotę 100 miliardów złotych udzielonego finansowania w segmencie korporacyjnym składa się prawie 70 mld zł kredytów, 17 mld zł leasingu, prawie 15 mld zł w obligacjach firm komunalnych oraz ponad 1 mld zł limitów faktoringowych.

Bank pochwalił się także pozycją numer jeden jaką zajmuje Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. W 2018 roku wartość zrealizowanych obrotów Domu Maklerskiego wyniosła ponad 33 mld zł, co stanowiło 7,7 proc. obrotów rynku i stawia go na II miejscu w rankingu domów maklerskich.

Do DM PKO BP należy blisko połowa obrotów na rynku obligacji, co przekłada się na pozycję lidera. Na koniec 2018 roku prowadził około 130 tys. rachunków papierów i prawie 200 tys. rachunków rejestrowych.

d.e., Interia, 11.4.2019

Sprawdź, jakie dywidendy wypłacą spółki giełdowe za 20018 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »