Reklama

Polimex-Mostostal dostanie pieniądze od GDDKiA

Konsorcjum wykonawcze uzgodniło z GDDKiA sposób rozliczeń z podwykonawcami za roboty wykonane na docinku autostrady A4 Rzeszów - Jarosław.

Konsorcjum wykonawcze uzgodniło z GDDKiA sposób rozliczeń z podwykonawcami za roboty wykonane na docinku autostrady A4 Rzeszów - Jarosław.

Nie ulega wątpliwości, że za wykonane przez podwykonawców prace, mają oni pełne prawo do uzyskania zapłaty od konsorcjów wykonawczych.

W związku z tym, że GDDKiA nie wypłaciła konsorcjom należnych kwot za zrealizowane prace, konsorcja nie mogły rozliczyć się z podwykonawcami.

W zaistniałej sytuacji podwykonawcy mogą zwrócić się po pieniądze bezpośrednio do GDDKiA, na co konsorcja wyraziły na zgodę.

Należy przy tym podkreślić, że w przypadku, kiedy GDDKiA wypłaca bezpośrednio podwykonawcom należne im kwoty, dokonuje tego z pieniędzy należnych konsorcjom.

Reklama

W odniesieniu do postępu rozliczeń dotyczących budowy odcinka autostrady A4 informujemy, że konsorcjum wykonawcze 3 stycznia br. przekazało do Inżyniera Kontraktu zestawienia kosztów za roboty wykonane w grudniu 2013 roku.

Na tej podstawie GDDKiA i Inżynier Kontraktu jest zobowiązany do wydania tzw. Przejściowego Świadectwa Płatności (PŚP). Według uzgodnień dokonanych 22 bm., Inżynier Kontraktu wystawi je 28 stycznia br.

Na jego podstawie 29 stycznia br. konsorcjum będzie mogło wystawić fakturę i dostarczyć ją do GDDKiA. Następnie GDDKiA dokona płatności dla podwykonawców, co zgodnie otrzymanym stanowiskiem GDDKiA zostanie zrealizowane do 14 lutego br.

Konsorcjum dokłada starań, aby wszelkie kwestie dotyczące płatności dla podwykonawców za zrealizowane roboty były rozstrzygane bez zwłoki i rozliczenia sprawnie realizowane.

Opr. KM

Kliknij i pobierz darmowy program PIT 2013

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »