Reklama

Polimex-Mostostal otrzymał wiążące oferty na zakup dwóch spółek z grupy

Polimex-Mostostal otrzymał wiążące oferty na zakup dwóch spółek z grupy, a parametry ofert są zgodne z oczekiwaniami zarządu - podała spółka w komunikacie prasowym. Polimex oczekuje, że finalizacja transakcji nastąpi w ciągu kilku tygodni.

- Na sprzedaż wystawiliśmy aktywa, które nie są bezpośrednio związane z podstawową działalnością Polimeksu, a jednocześnie ich atrakcyjność biznesowa pozwala nam oczekiwać istotnych wpływów z ich zbycia. Właśnie zakończył się proces due diligence w dwóch spółkach z naszej grupy. Nasze przewidywania co do ich atrakcyjności się potwierdziły - potencjalni inwestorzy dopisali i otrzymaliśmy kilka wiążących ofert nabycia tych spółek. Po wstępnej analizie mogę stwierdzić, że parametry tych ofert mieszczą się w oczekiwaniach zarządu - powiedział cytowany w komunikacie Robert Kosmal, odpowiedzialny za proces sprzedaży aktywów Polimex-Mostostal.

Reklama

- Nie ukrywamy, że w związku z sytuacją grupy jednym z podstawowych kryteriów wyboru, jakimi będziemy się kierować, będzie nie tylko sam poziom cen, ale również możliwie szybki termin otrzymania zapłaty za sprzedawane spółki - dodał.

Polimex oczekuje, że finalizacja transakcji z potencjalnymi nabywcami nastąpi w ciągu kilku tygodni.

Zgodnie z przyjętym do realizacji planem finansowania grupy zarząd Polimeksu spodziewa się łącznych wpływów ze sprzedaży aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością na poziomie przynajmniej 300 mln zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »