Reklama

Prospekt emisyjny Euroimplant trafi do KNF w listopadzie br.

Euroimplant S.A. - spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect - jeszcze w listopadzie br. złoży do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny w związku z planami przenosin na rynek główny warszawskiej GPW. Spółka chce, aby pierwsze notowanie na dużym rynku miało miejsce na przełomie 2010 i 2011 roku. Cały proces obsłuży Dom Maklerski WDM S.A.

- Chcemy przyspieszyć proces przenosin na rynek główny, stąd decyzja o wsparciu nowego partnera - DM WDMSA, który przygotuje prospekt emisyjny. Jesteśmy pewni, że złożymy go do komisji przed końcem listopada. Pod względem organizacyjnym i formalno-prawnym jesteśmy gotowi do przenosin w każdej chwili, natomiast konkretna data debiutu będzie zależała od czasu, jaki będzie niezbędny na zatwierdzenie prospektu przez Komisję. Spodziewamy się, że może to nastąpić pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Taka data będzie również pewną cezurą w rozwoju spółki od etapu pomysłu kilka lat temu do momentu, w którym znajdujemy się dziś - jesteśmy w przededniu rozpoczęcia budowy laboratorium produkcyjnego i jeszcze w tym roku spodziewamy się pierwszych istotniejszych przychodów ze sprzedaży. W przyszłym roku, już jako spółka notowana na rynku głównym, chcemy te przychody istotnie zwiększać - mówi Andrzej Kisieliński, prezes spółki.

Reklama

Przenosinom na rynek główny nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji. - Na dzień dzisiejszy nie ma takich pomysłów, jak kolejne emisje akcji. Mamy środki finansowe z dotychczasowych emisji, spodziewamy się również sprzedaży jednej z nieruchomości, które nie są potrzebne do realizacji planów strategicznych. Same przenosiny są więc związane przede wszystkim z chęcią odzwierciedlenia wzrostu samej firmy oraz zapewnienia naszym inwestorom jeszcze lepszej płynności obrotu akcjami spółki. Nie bez znaczenia jest również możliwość pokazania się nowym podmiotom, które do tej pory nie interesowały się rynkiem NewConnect - mówi Kisieliński.

W ostatnim czasie Euroimplant informował o pozytywnym przejściu audytu WE dla systemu jakości oraz opatrunków CollHeal. Pozwoli to spółce na wprowadzenie na rynek pierwszych opatrunków medycznych - CollHeal (w sześciu wariantach: mokry, gąbka, folia). Audyt został przeprowadzony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

- W tym roku udało nam się już rozpocząć sprzedaż ColldeVie, produktu przeznaczonego do pielęgnacji i regeneracji wrażliwej skóry wokół oczu. Jeśli chodzi o opatrunki CollHeal to liczymy, że sprzedaż ruszy w 2011. Pilotażowy charakter dystrybucji tych produktów pozwoli na dopracowanie mechanizmów sprzedaży, tak aby były gotowe na moment uzyskania przez spółkę pełnych mocy produkcyjnych, zdolnych zaspokoić potencjalny popyt. Cały czas pracujemy także nad kolejnymi produktami, które znajdą zastosowanie w branży medycznej i kosmetycznej. W związku z tym, w pierwszej połowie sierpnia br. podpisaliśmy m.in. porozumienie z amerykańską spółką International Stem Cell Corporation, z którą będziemy współpracować nad rozwojem produktów inżynierii tkankowej - mówi prezes.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: Komisji Nadzoru Finansowego | rynek główny | KNF | GPW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »