Reklama

Qumak zdobył zlecenie w Krakowskim Parku Technologicznym

Za 7,9 mln zł Qumak wyposaży Małopolski Park Technologii Informacyjnych, działający w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego. Prace potrwają do maja tego roku.

Zgodnie z zakresem umowy podpisanej z generalnym wykonawcą, Warbud S.A., do zadań Qumaka będzie należało dokończenie i uruchomienie wysoko zaawansowanej automatyki budynkowej BMS oraz instalacji elektrycznych i audiowizualnych. To duże przedsięwzięcie, w którego efekcie powstanie m.in. zasilanie data center, systemy oddymiania i suchego gaszenia pożarów, sygnalizacje włamania, czy telewizja przemysłowa. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano do 15 maja br.

Reklama

- W swojej 30-letniej już historii Qumak przez długi okres specjalizował się w technologiach budynkowych. Mimo, że teraz działalność spółki skupia się na innych obszarach, wciąż wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie w tego typu realizacjach. Teraz jednak podejmujemy się zadań wymagających użycia najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych - tłumaczy Paweł Jaguś, prezes Qumaka.

Małopolski Park Technologii Informacyjnych (MPTI) będzie platformą gromadzącą przedsiębiorstwa, jednostki badawcze oraz instytucje samorządowe, pozwalając na efektywniejsze rozwijanie oraz testowanie nowych projektów technologicznych. Na 12 tys. m kw. swoją siedzibę i wsparcie znajdą małe i średnie firmy teleinformatyczne.

Dokończenie inwestycji MPTI to nie pierwszy projekt realizowany dla Krakowskiego Parku Technologicznego przez Qumaka. W grudniu ubiegłego roku integrator został wybrany w postępowaniu na zaprojektowanie i wykonanie powierzchni wystawienniczej L@b Gallery.

Qumak

Qumak to największy polski integrator technologiczno-informatyczny. Działa na polskim rynku ITC od trzydziestu lat. Giełdowa firma oferuje rozwiązania informatyczne i infrastrukturalne dla sektora prywatnego i publicznego, m.in.: zaawansowane systemy do zarządzania dużymi organizacjami, inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, nowoczesne centra ekspozycyjne, inteligentne systemy transportowe, infrastrukturę lotniskową w portach lotniczych i lądowiska dla śmigłowców. Od połowy 2014 roku Qumak tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą obecnie dwie spółki zależne - Star ITS oraz Skylar.

Spółka oferuje kompleksową obsługę wdrożeń w dwunastu obszarach technologicznych, w ramach których świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań w miarę zmieniających się potrzeb klienta. Qumak zatrudnia kadrę ekspertów z wielu dziedzin, którzy stale zwiększają swoje kompetencje, by realizowane projekty stały na najwyższym poziomie.

Partnerami firmy są światowi liderzy z branży teleinformatycznej i technologicznej.

Opr. KM

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »