Reklama

Seco/Warwick może mieć stratę

Grupa Seco/Warwick ocenia, że w 2010 roku jej wyniki będą dobre, choć w pierwszym kwartale tego roku grupa prawdopodobnie zanotuje jeszcze stratę - poinformowali na konferencji przedstawiciele Seco/Warwick.

"Uważam, że w pierwszym kwartale nie uda nam się jeszcze wyjść na poziom zysków. Moim zdaniem żniwa rozpoczną się w drugim półroczu. Nie przewidujemy natomiast straty na koniec tego roku" - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prezes Seco/Warwick Leszek Przybysz.

"W 2010 roku wyniki powinny być na przyzwoitym poziomie" - dodał Piotr Walasek, dyrektor finansowy spółki.

Jego zdaniem, przyzwoity poziom oznacza 15-20 mln zł zysku netto.

Spółka poinformowała, że backlog grupy Seco/Warwick wynosi obecnie około 110 mln zł.

"Jesteśmy bliscy podpisania kilku mniejszych lub większych kontraktów. Liczymy na to, że backlog przekroczy wkrótce 140 mln zł" - powiedział Przybysz.

Reklama

Do grupy Seco/Warwick należą w 100 proc. spółki: Elterma oraz amerykańska spółka Seco/Warwick Corporation.

Dyrektor finansowy poinformował, iż spółka Retech posiadała dodatkowo na koniec grudnia 2009 roku backlog na poziomie 12,5 mln USD, a spółka indyjska Seco/Warwick Allied na poziomie 40 mln zł. W obu firmach grupa posiada 50 proc. udziałów.

Do grupy należy też firma chińska Seco/Warwick Tianjin, która zakończyła rok 2009 stratą. Seco/Warwick posiada w niej 50 proc. udziałów, na spółkę z chińskim partnerem.

"Podjęliśmy decyzję o zmiany strategii w Chinach. Zdecydowaliśmy się skoncentrować naszą obecną spółkę na technologii aluminiowej, a pozostałe technologie przenieść do nowo utworzonej spółki, w której nie przewidujemy już partnera chińskiego" - powiedział Przybysz.

Dodał, że początek działalności nowej spółki przewidziany jest na czerwiec tego roku.

Po czterech kwartałach 2009 roku grupa miała 123,8 mln zł przychodów, 4,9 mln zł EBITDA oraz ponad 1 mln zł straty netto. Rok wcześniej przychody grupy wynosiły 262,1 mln zł, EBITDA 29,7 mln zł, a zysk netto 14,7 mln zł.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »