Reklama

Tauron: Dodatkowa akcja dla części inwestorów

Inwestorzy indywidualni, którzy zapisali się na akcje Tauron Polska Energia S.A. w ofercie publicznej, zgodnie z zasadą Maksymalnego Przydziału otrzymali do 934 akcji. W wyniku zastosowania tego mechanizmu do przydziału inwestorom indywidualnym pozostało 105.934 akcje. Zgodnie z zapisami prospektu dodatkowo po 1 akcji z tej puli przydzielono wybranym losowo inwestorom za pośrednictwem systemu GPW.

Przydział losowy po jednej dodatkowej akcji miał miejsce w grupie inwestorów, którzy złożyli zapis na maksymalną liczbę akcji tj. 1.500 sztuk (po scaleniu).

Ostateczna liczba akcji zaoferowanych i przydzielonych inwestorom indywidualnym wyniosła 205.258.355 (po scaleniu), co odpowiada 25% ostatecznej liczby akcji oferowanych.

Za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych dokonano tzw. Maksymalnego Przydziału. Inwestorom indywidualnym, których zapisy obejmowały liczbę akcji mniejszą lub równą 934, przydzielono wszystkie akcje objęte zapisem. Inwestorzy, którzy zapisali się na więcej niż 934 akcje (maksymalnie 1.500) zgodnie z w/w zasadą maksymalnego przydziału otrzymali 934 akcje.

Reklama

Ze względu na zastosowany mechanizm pozostało do przydziału 105.934 akcje. Zgodnie z zapisami prospektu po 1 akcji z tej puli zostało przydzielone inwestorom indywidualnym, którzy zapisali się na maksymalną liczbę akcji.

Ze względu na fakt, że łącznie 191.364 inwestorów indywidualnych zapisało się na maksymalną liczbę akcji, za pośrednictwem systemu GPW losowo przydzielono po jednej akcji 105.934 inwestorom. Otrzymali oni po 935 akcji.

Debiut akcji Taurona na GPW zaplanowany jest na najbliższą środę, 30 czerwca 2010 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »