Tłum chętnych do zarządu Grupy Azoty. Ruszą rozmowy kwalifikacyjne
O sześć stanowisk w zarządzie Grupy Azoty ubiegać się będzie 73 kandydatów - poinformowała w czwartek rada nadzorcza spółki. 14 marca upłynął termin zgłoszeń w postępowania kwalifikacyjnym na członków zarządu spółki. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na przyszły tydzień.
Rada nadzorcza Grupy Azoty poinformowała, że w związku z rozpoczętym postępowaniem kwalifikacyjnym na stanowiska w zarządzie spółki w wyznaczonym terminie, tj. do 14 marca br. do godz. 12.00, wpłynęły 73 zgłoszenia kandydatów.
19 lutego rada nadzorcza Grupy Azoty podjęła uchwałę o odwołaniu dotychczasowego prezesa spółki Tomasza Hinca. Obowiązki prezesa, do czasu powołania nowego, przekazano Krzysztofowi Kołodziejczykowi. Postępowanie kwalifikacyjne na prezesa oraz pięciu członków zarządu ogłoszono 27 lutego.
Poza wyborem prezesa, postępowanie dotyczy wyboru członka zarządu ds. finansowych, członka zarządu ds. rozwoju i restrukturyzacji, członka zarządu segmentu agro i chemia, członka zarządu segmentu tworzywa i polimery oraz członka zarządu ds. energetyki. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbywać się mają w dniach 18-19 marca.
Spółka poinformowała ponadto, że kandydaci powinni spełniać łącznie m.in. następujące warunki: posiadać obywatelstwo polskie, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać w pełni z praw publicznych, posiadać wykształcenie wyższe, posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy, lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek i posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.
Grupa Azoty jest jedną z największych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Grupa Azoty jest jedynym producentem melaminy w Polsce. Wytwarza również takie produkty jak poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.