Reklama

Universal-Investment debiutuje na polskim rynku i otwiera oddział w Polsce

Universal-Investment otworzył swój w pełni zintegrowanym ze spółką-matką, oddział w Krakowie. Docelowo utworzone zostanie około 150 miejsc pracy. Universal-Investment jest największym niezależnym dostawcą produktów inwestycyjnych oraz usług związanych z administracją funduszy inwestorów instytucjonalnych i podmiotów zarządzających aktywami w regionie państw niemieckojęzycznych.

Universal-Investment ma jasno sprecyzowany cel rozwoju.

W ciągu 5 lat chce zarządzać portfelem aktywów o łącznej wartości 500 miliardów euro i jednocześnie stać się największą w Europie platformą obsługującą fundusze inwestycyjne wszystkich kategorii.

Osiągnięcie tego ambitnego celu wymaga rozszerzania kompetencji spółki. Nowa lokalizacja w Krakowie stwarza możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników, a tym samym zwiększa międzynarodową konkurencyjność Universal-Investment.

Universal-Investment w Polsce

W Krakowie zbudowany zostanie od podstaw zespół specjalistów w obszarach robotyki i data science. Polskim oddziałem Universal-Investment pokieruje Aneta Pilch, która przez ostatnie lata związana była z UBS Business Solutions w Krakowie pełniąc funkcję członka zarządu.

Reklama

Aneta Pilch swoje doświadczenie zdobywała w HSBC Service Delivery jako regionalny szef operacji na Europę kontynentalną, a swoją karierę zawodową rozpoczynała w bankowości w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentką studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Anetę Pilch będzie wspierał Bartłomiej Jakubiec, który obejmie funkcję szefa działu obsługi klienta. Bartłomiej Jakubiec był wcześniej związany z Citibankiem.

Pełna integracja zamiast outsourcingu

- Przy tak dynamicznym jak dotychczas rozwoju naszej spółki, w ciągu najbliższych trzech lat stworzymy w Krakowie około 150 nowych miejsc pracy. Pierwsi pracownicy nowego zespołu rozpoczną pracę na początku 2019 r. - komentuje Bernd Vorbeck, prezes zarządu Universal-Investment.

Planowana jest pełna integracja krakowskiego oddziału z organizacją i procesami, co w praktyce oznacza, że nie będzie relokacji zespołów czy obszarów biznesowych. Zarząd uważa, że jest to właściwa droga, nawet jeśli taka struktura organizacyjna może stanowić wyzwanie dla menedżerów zarządzających międzynarodowymi zespołami. - Decydujące znaczenie miała dla nas dostępność wysokiej klasy ekspertów z branży finansów i IT, co jest gwarancją zadowolenia klientów, sprawnego funkcjonowania procesów i efektywnej współpracy - dodaje Bernd Vorbeck.

Po skomplikowanym procesie wyboru lokalizacji, podjęto decyzję na korzyść Krakowa. Na lokalnym rynku pracuje ponad 60 tysięcy ekspertów specjalizujących się w procesach biznesowych.

W ciągu ostatnich 10 lat, rozwinął się również obszar zarządzania funduszami. Wśród pozostałych czynników, które decydowały o wyborze Krakowa, Universal-Investment wymienia atrakcyjny poziom płac, odpowiednią ofertę nieruchomości, jak również bliskość kulturową Niemiec.

Universal-Investment jest największym niezależnym dostawcą produktów inwestycyjnych oraz usług związanych z administracją funduszy inwestorów instytucjonalnych i podmiotów zarządzających aktywami w regionie państw niemieckojęzycznych. Zarządza aktywami o łącznej wartości około 404 miliardów euro (z czego 321 miliardy euro to środki własne), działając także na zlecenie instytucji publicznych. Obecnie zatrudnia w Europie około 650 pracowników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »