Reklama

Wielton zakłada spółkę w Niemczech

Wielton S.A., największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów naczep i przyczep, powołał spółkę zależną Wielton GmbH, której celem będzie sprzedaż produktów i zapewnienie opieki serwisowej Grupy na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Wielton S.A., największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów naczep i przyczep, powołał spółkę zależną Wielton GmbH, której celem będzie sprzedaż produktów i zapewnienie opieki serwisowej Grupy na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Zdaniem wieluńskiego producenta, rynek niemiecki ma przed sobą ogromny potencjał rozwoju. W perspektywie 3-5 lat Zarząd zakłada dynamiczny rozwój Grupy Wielton w regionie z potencjałem sprzedaży powyżej 1500 sztuk rocznie.

EKSPANSJA NA RYNKI NIEMIEC, AUSTRII I SZWAJCARII

Największy polski producent przyczep i naczep Wielton, powołał spółkę zależną Wielton GmbH, której celem jest rozwój sprzedaży Grupy na rynkach niemieckojęzycznych, w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Wielton szczególne nadzieje wiąże z rynkiem niemieckim, który jest największym rynkiem zbytu w Europie z roczną sprzedażą na poziomie 54 tys. sztuk. Spółka jest obecna od 11 lat na rynku niemieckim poprzez sieć dilerską i z roku na rok powiększa wolumen sprzedaży swoich produktów. Po trzech kwartałach 2015 roku sprzedaż Wieltonu w Niemczech zwiększyła się o 13% rdr przy 9,6% wzroście rynku. W perspektywie 3-5 lat Zarząd zakłada potencjał sprzedaży Grupy Wielton w regionie niemieckojęzycznym na poziomie powyżej 1500 sztuk rocznie.

Reklama

WIELTON GmbH

Działalność operacyjna nowo założonego podmiotu Wielton GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem rozpocznie się jeszcze w I kw. br. Kapitał zakładowy Wielton GmbH wynosi 25 tys. euro.

W bieżącym roku, spółka niemiecka będzie koncentrowała się na rozwoju sieci sprzedawców i budowaniu partnerstwa z potencjalnymi klientami. W planach jest również rozwój sieci serwisowej w regionie niemieckojęzycznym. Mocne zaplecze handlowo-serwisowe będzie podstawą dalszego rozwoju Grupy Wielton w regionie. Koszty realizacji przedsięwzięcia będą dostosowywane w czasie do potencjału rozwoju spółki i nie są istotne z punktu widzenia poziomu kapitałów własnych Emitenta.

- Założenie niemieckiej spółki wpisuje się w strategię ekspansji Wieltonu w całej Europie i jest kolejnym krokiem na drodze do osiągnięcia pozycji trzeciego producenta na kontynencie. Niemcy są największym rynkiem przyczep i naczep w Europie, a rynek wykazuje duży potencjał wzrostu w kolejnych latach - powiedział Mariusz Golec, prezes Wieltonu. - Analizy rynku pokazały, że polskie pojazdy użytkowe cieszą się akceptacją niemieckich klientów. Chcielibyśmy docelowo sprzedawać na rynku niemieckim powyżej 1500 pojazdów rocznie, z czego jedną trzecią w segmencie pojazdów dla rolnictwa.

CEL: W PIERWSZEJ TRÓJCE NAJWIĘKSZYCH EUROPEJSKICH GRACZY

Wielton S.A. to obecnie największy w Polsce, a po ostatnich akwizycjach jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep. Przejęta w maju ub.r. francuska spółka Fruehauf jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z 40% udziałem w segmencie rynku naczep we Francji. Fruehauf posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Auxerre, a odbiorcami produktów są głównie klienci z Francji oraz krajów ościennych. Z kolei w sierpniu ub.r. Grupa Wielton zakupiła aktywa włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi, tj. wiodące włoskie marki Merker, Viberti

i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów. Wśród zakupionych maszyn znajdują się m.in. zautomatyzowane linie spawalnicze, w pełni automatyczna linia do zabezpieczania antykorozyjnego w technologii KTL, magazyn do wysokiego składowania oraz linie montażowe. Dzięki akwizycji i zakupionym aktywom, w perspektywie dwóch lat Grupa osiągnie potencjał produkcyjny w wysokości ponad 16 tys. sztuk, a w kolejnych latach do 25 tys. sztuk rocznie.

Wielton S.A. jest obecny na ponad 35 rynkach w Europie, Azji i Afryce. Odbiorcami pojazdów Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Węgier, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii, Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Słowenii oraz Serbii, Tadżykistanu i Kazachstanu. W planach jest ekspansja w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Wielton

Wielton z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona pięciu największych producentów w swojej branży w Europie. Na sukces Wieltonu w samym tylko Wieluniu pracuje obecnie 1200 pracowników. W ofercie firmy znajduje się 65 typów produktów. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży na drogi Europy wyjechało już ponad 60 000 naczep i przyczep. Trafiają one do 35 krajów, w tym m.in.: do Polski, Niemiec, Francji i Włoch, a także do krajów Azji i Afryki. Grupa Wielton posiada dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Swoim klientom zapewnia również wsparcie serwisowe w całej Europie. Spółka została nagrodzona przez Ministerstwo Gospodarki tytułem "Orła Eksportu" przyznawanym przedsiębiorstwom najprężniej rozwijającym sprzedaż za granicą. W 2015 roku Wielton otrzymał status Centrum Badawczo-Rozwojowego, którym - poza Wieltonem - może pochwalić się 41 przedsiębiorstw w całej Polsce. Inwestycje w badania i rozwój to dla spółki istotny element strategii. Już dziś firma współpracuje z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą, a Centrum Badań i Rozwoju posiada jedyną w tej części Europy stację do całopojazdowego badania naczepy.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »