Reklama

Wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań

Wierzyciele Polimeksu-Mostostal zgodzili się na zmianę terminu płatności odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy. Nowy termin to 3 czerwca 2014 r. - podała spółka w komunikacie.

Zgoda wierzycieli obejmuje zarówno zobowiązania spółki, których płatność przypadała do 30 kwietnia 2014 r., jak i te, których płatność stawałaby się wymagalna w okresie pomiędzy 30 kwietnia a 3 czerwca 2014 r.

Reklama

"Zgoda wierzycieli została udzielona z zastrzeżeniem warunku rozwiązującego, który ziści się w przypadku niedostarczenia przez spółkę dokumentu kontraktowego określonego przez wierzycieli do dnia 15 maja 2014 r." - napisano w komunikacie.

Kilka dni temu Polimex-Mostostal informował, że nie dotrzymał wymogów lutowego porozumienia z wierzycielami, na mocy którego zrzekli się oni uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy dotyczącej warunków jej finansowania. W połowie lutego wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań do 30 kwietnia.

30 kwietnia spółka nie wykonała również swoich zobowiązań płatniczych wobec instytucji finansowych nie będących stroną umowy w zakresie roszczenia zwrotnego z tytułu wypłaty z gwarancji ubezpieczeniowej oraz kwot pieniężnych z tytułu poręczeń udzielonych przez spółkę.

Dowiedz się więcej na temat: Polimex-Mostostal SA | R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »