Wkrótce technologia Fluid w Malezji i na Półwyspie Arabskim
Fluid, spółka od kwietnia br. notowana na NewConnect, prowadzi intensywne rozmowy i negocjacje mające na celu rozbudowę bazy produkcyjnej w Polsce oraz transfer technologii na rynki zagraniczne, w szczególności na półwysep arabski i do wschodniej Azji.
Fluid aktywnie pozyskuje kontrahentów z rynków zagranicznych zainteresowanych produkcją biowęgla według technologii spółki. Firma finalizuje rozmowy w sprawie porozumienia z kontrahentem z Malezji na budowę kilku zakładów odzysku energii w tym kraju. Fluid duże szanse na rozwój swojej działalności widzi również w Indonezji, której władze wprowadzają rozporządzenie mające na celu likwidację hałd biomasy po produkcji oleju palmowego. - Jest to sytuacja korzystna, ponieważ pozwoli naszych partnerom w tym kraju uzyskać patronat nad wprowadzaniem technologii, a co za tym idzie umożliwi pozyskanie rządowego wsparcia finansowego na uruchomienie zakładu odzysku energii wg naszej technologii - mówi Marzena Gładka, prezes Fluidu. Na końcowym etapie są również rozmowy z kontrahentami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej, gdzie Fluid planuje budowę dwóch zakładów, w których będą uwęglane odpady z biomasy pozwierzęcej.
Z kolei w Polsce Fluid szuka partnerów do wielkoobszarowych upraw roślin energetycznych, wykorzystywanych do produkcji biowęgla w Zakładzie Odzysku Energii w Sędziszowie. - Wspólnie z władzami województwa świętokrzyskiego staramy się zagospodarować nieużytki i ziemie leżące odłogiem, które ze względu na kategorię nie są uprawiane przez rolników, a które zdecydowanie nadają się na plantacje roślin energetycznych - mówi Marzena Gładka. - Rozmawiamy też z uczelniami wyższymi, które są zainteresowane współpracą z naszą firmą, zarówno w zakresie wykorzystania technologii uwęglania, jak również usprawnienia upraw wysokoenergetycznych roślin i zastosowania biowęgla marki Fluid w energetyce zawodowej i indywidualnej - dodaje Marzena Gładka.
W pierwszym kwartale br. Fluid pozyskał w drodze niepublicznej oferty akcji 10 mln zł. Spółka pieniądze te przeznacza na budowę pierwszego, dużego Zakładu Odzysku Energii, co pozwoli uruchomić masową produkcję biowęgla. Będzie to powtarzalny architektonicznie i technologicznie ZOE z miejscowych biomas, powielany w różnych częściach kraju.
Sprawdź bieżące notowania Fluidu na stronach BIZNES INTERIA.PL