Reklama

WSA uchylił decyzję Izby Skarbowej dot. zobowiązań podatkowych Netii za 2003 rok

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w całości decyzję Dyrektora Izby Skarbowej dotyczącą zobowiązań podatkowych Netii za 2003 rok.

"W związku z zapadłym wyrokiem Dyrektor Izby zobowiązany jest do ponownego rozpatrzenia odwołania spółki od decyzji Dyrektora UKS z uwzględnieniem oceny prawnej i wskazań zawartych w wyrokach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego co do dalszego postępowania" - napisano w komunikacie.

W czerwcu Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w całości zaskarżony przez Netię wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania sądowi pierwszej instancji.

Netia złożyła skargę kasacyjną do NSA, po tym jak w marcu 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, który nakazał spółce zapłatę zaległości podatkowych i odsetek w związku z podatkiem dochodowym od osób prawnych za 2003 r.

Reklama

Netia podała w czwartek, że po otrzymaniu od organu skarbowego zwrotu części kwoty zapłaconego podatku, nadal domaga się zwrotu 51,9 mln zł z odsetkami.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »