Zapisy na akcje nowej emisji Polnordu od 26 listopada do 6 grudnia

Zapisy na 7 mln akcji serii R Polnordu, w ramach emisji z prawem poboru, potrwają od 26 listopada do 6 grudnia - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym. Cena emisyjna została ustalona na 7,15 zł.

Zapisy na 7 mln akcji serii R Polnordu, w ramach emisji z prawem poboru, potrwają od 26 listopada do 6 grudnia - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.  Cena emisyjna została ustalona na 7,15 zł.

Przy założeniu, że sprzedane zostaną wszystkie oferowane akcje, wartość oferty wyniesie 50,05 mln zł.

Dniem prawa poboru jest 25 listopada. Każde jednostkowe prawo poboru będzie uprawniać do objęcia około 0,2731 nowej akcji (potrzeba około 3,6619 praw poboru do objęcia 1 nowej akcji).

Celem emisji jest pozyskanie kapitału na finansowanie zaplanowanych projektów mieszkaniowych.

"Realizacja nowych projektów pozwoli grupie na zwiększenie skali działalności i osiągnięcie rocznej sprzedaży mieszkań na docelowym poziomie 1.500 mieszkań" - napisano w prospekcie.

Reklama

Na projekt Brama Sopocka w Gdyni ma zostać przeznaczone 12 mln zł, na projekty Stacja Kazimierz i Miniapartamenty w Warszawie po 10 mln zł, na projekt Neptun w podwarszawskich Ząbkach 8 mln zł, a na projekt Dwa Tarasy w Gdańsku 5 mln zł.

Spółka informuje, że jeśli uzyska z emisji niższą niż 45 mln zł kwotę, może sfinansować inwestycje wypracowaną w kolejnych latach nadwyżką finansową albo kredytami. Możliwa jest też emisja obligacji lub wydłużenie czasu realizacji projektów.

Gdyby natomiast udało się pozyskać wyższą kwotę, nadwyżka zostanie przeznaczona na wykup obligacji zapadających w marcu 2014 r.

Oferującym jest Ipopema Securities.

We wtorek na zamknięciu sesji za akcje spółki płacono 8,8 zł.

Pod koniec października wiceprezes Polnordu Tomasz Sznajder mówił w wywiadzie dla PAP, że emisja akcji zaplanowana jest na grudzień, a spółka szacuje, że z tego tytułu może do niej wpłynąć ok. 50 mln zł.

Harmonogram oferty publicznej Polnordu

Poniżej przedstawiamy harmonogram oferty publicznej Polnordu:

25 listopada - dzień prawa poboru

26 listopada - początek przyjmowania zapisów podstawowych i dodatkowych

6 grudnia - zakończenie zapisów podstawowych i dodatkowych

26 listopada - 3 grudnia - notowanie jednostkowych praw poboru na GPW

17 grudnia - przydział akcji serii R w wykonaniu prawa poboru i zapisów dodatkowych

17 grudnia - zaoferowanie akcji, na które nie złożono zapisów w wykonaniu prawa poboru

do 20 grudnia - przydział akcji, na które nie złożono zapisów w wykonaniu prawa poboru.

Polnord nie planuje wypłaty dywidendy w latach 2013-2015

Polnordu nie planuje rekomendować wypłaty dywidendy za lata 2013-2015 - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym opublikowanym w związku z emisją 7 mln akcji serii R..

"Zarząd, zgłaszając propozycje dotyczące możliwości wypłaty dywidendy, uwzględnia konieczność zapewnienia spółce płynności finansowej oraz kapitału niezbędnego do rozwoju działalności. Na datę prospektu zarząd emitenta nie planuje rekomendować wypłaty dywidendy za lata 2013-2015" - napisano.

"Intencją spółki jest regularne wypłacanie dywidendy w przyszłości" - poinformowała jednocześnie firma.

Założenie dotyczące braku dywidend w najbliższych latach może się zmienić w przypadku uzyskania przez spółkę znaczących wpływów z tytułu odszkodowań od m.st. Warszawy i MPWiK.

W ostatnich dwóch latach obrotowych spółka nie wypłacała dywidendy, pozostawiając środki na inwestycje i rozwój działalności oraz zabezpieczenie płynności finansowej w związku ze spowolnieniem na rynku nieruchomości.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: zapisy na akcje | Polnord SA | rynek pierwotny | cena emisyjna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »